Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz szelephézag miatt...

Rossz szelephézag miatt kopoghat a motor?

Figyelt kérdés
Hidegen nem csinálja, melegen erősebb kopogás, nem olyan tompa, szinte zúg a motor alapjáraton néha elkezd"vibrálni az autó" mintha ingadozna az alapjárat, a kasztnit erősen mozgatja. Milyen hibákban nyilvánul meg a rossz szelephézag?

2018. szept. 11. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nekem anno kispolszkim volt akkor kopogott a motor, amikor tul sok lett az elogyujtas. Az egyenetlen jaras szerintem gyertyahiba.
2018. szept. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Una válasza:
88%
Amennyiben nem hidrotőkével szerelt motorról van szó és jelentősebb beállítási gond van, az okozhat egyenetlen motorjárást. Ebben az esetben gyorsan károsodik a hengerfej ha kicsi a hézag vagy nincs és kitámaszt a szelep. Igyekezni kell elvégezni az esetleges utánállítást. Biztos megoldásnak ne tekintsd mert sok egyéb oka is lehet az egyenetlen motorjárásnak.
2018. szept. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jellegzetes csattogó hangja van 1 szelepnél.

De inkább az szokott lenni, hogy egyszerre az összes hézag megnő fokozatosan. Olyankor egyszerűen zajosabb lesz a motor.

https://www.youtube.com/watch?v=NYdhh8PqlMU


De ugyan ilyen hangja van a megszorult dugattyúnak is, amikor lekopott belőle vagy 1mm a kerületéből. Minden gyújtás ütemnél "bólint" egyet a hengerben, az adja a csattogó hangot.


Ha megnő a szelephézag, az alapjáraton sosem csinál észrevehető motorjárásbeli változást, csak a teljesítmény romlik egy keveset.


Így csak totózik az ember, a hiba akkor derül ki, ha lekerül a hengerfej. Ha ott nem látszik hiba, akkor ki szoktam még fűzni a dugattyúkat, és megmérem őket.

2018. szept. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem sokkal tompábban kopog és érezhető is a kocsiszekrényen, mintha lötyögne a dugattyú, nem ilyen "ciripelős" a hangja.
2018. szept. 12. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!