Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire korrupt...

Tényleg ennyire korrupt országban élünk?

Figyelt kérdés
A héten volt CE kategória forgalmi vizsgám és kellett adni egy tízest a vizsgabiztosnak a sikeres vizsgámért cserébe. Még vizsga előtt mondta az oktatóm, hogy ha adok neki pénzt, akkor 100%, hogy sikerül a vizsgám, viszont ha nem, akkor 99%, hogy megbuktat. Eddigi vizsgáim alkalmával nem találkoztam ilyennel meg teljesen jól is vezetek, de inkább adtam pénzt, mint megbukjak és 2x annyiba kerüljön és még egy hónapig húzódjon az amúgy is január óta tartó folyamat (C és CE kat.), de azóta is bánt kicsit a dolog. Ez ennyire elfogadott és ennyire nyíltan lezajló folyamat, hogy az oktatók tudják, hogy kinek és mennyi pénzt kell adni a sikeres vizsgáért?
2018. szept. 8. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
tényleg
2018. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor én tanultam vezetni a kötelezően teljesített órák végén az oktatóm mondta nekem, hogy még vennem kellene plusz 10 órát a saját érdekemben, hogy begyakoroljak mindent. Ez utalás volt arra, hogy ha nem fizetem ki a kiegészítő órákat akkor meg fogok bukni, holott teljesen indokolatlan volt az egész, mivel nagyon jól vezettem és ezt ő is elismerte a végén, miszerint azok közé tartozom, akik jó képességűek. A vizsgaútvonalon végig sem kellett mennem, amikor vizsgáztam...
2018. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell sajnálni.

Nem olyan nagy tétel ez ami miatt akár szólni is kellene.

Biztos hogy több mint a fele ezeknek az embereknek dohányzik és hetente elfüstöl tíz rongyot.

Az orvosoknak is kötelező adni, a pincérnek is, a pizzafutárnak is.

Egy buli is többe kerül és legtöbbször még tiszta màk az ember màsnap is, alig él.

Nekem inkább az a bajom hogy az is átmegy ilyenkor aki tök hülye hozzá.

Aztán minden nap van több halálos baleset, amiben emberek , családok nyomorodnak meg. Nagyon sokszor a vétlenek is.

2018. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem trollkodás. 15-20 éve volt ilyen persze. De 2018 ban nem hinném.
2018. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Tényleg! Te magad vagy a korrupció melegágya! Most vallottad be, hogy fizettél azért, hogy jogtalan előnyt szerezz a vizsgán! Gratulálok!
2018. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Változó. Én se a B (2014), se az A2 (2015), se az A (2018) jogsi letételénél nem fizettem. Az első kettőnél 1-szer 1-szer buktam, a kocsinál szerintem valid indokkal (peches körülmények voltak, de jogos bukás szerintem), az A2-es jogsinál "feltartottam a forgalmat", meg kintfelejtettem az indexet, meg nem a stop tábla vonalánál álltam meg, úgyhogy talán az is indokolt volt. Az A egyből megvolt.


Viszont a bátyámnak (2009 körül) azt mondták a B-s jogsihoz, hogy döntse el, hogy egy "deákkal" lesz-e a vizsga vagy sem, nem fizetett, végül megbuktatták, mert rosszul fogta a kormányt. Az ő motoros jogsijánál (2017) szintén egyből átment.


Azaz változó. Ha utalnak rá, akkor valszeg megbuksz, ha nem fizetsz, de vannak sokan vizsgabiztosok, akiknek még van tartásuk, és nem kérnek kenőpénzt.

2018. szept. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyrország jobban teljesit😂😂
2018. szept. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!