Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autótolvajok milyen kategor...

Az autótolvajok milyen kategoriáju autókat lopnak a leggyakrabban Magyarországon?

Figyelt kérdés
valahogy nem tudom elképzelni, hogy pl.: 15-20 éves 500 ezret sem érő autókat lopjanak, mivel nem nagyon érné meg nekik, viszont akkor ha a drágább autókat célozzák meg sokkal nehezebb a dolguk mivel azok már sokkal modernebbek, sokkal jobban el vannak látva különböző biztonsági funkciókkal mint pl.: a lopásgátlás.
2018. szept. 7. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas tévedés. Egy időben kimondottan divat volt az olcsó, gyakori autókat lopni, mint például Astra, Swift, stb. Azért, mert ezeket nem túl gazdag emberek használják, akik bontott alkatrészeket is megvesznek. Ezeket a lopott autókat pedig seperc alatt szétkapták, és fent voltak a neten alkatrészként. Néhány éve a rendőrség nagyon rászállt az ilyen bontósokra, szerencsére elég jól visszaszorították az ilyen lopásokat.

A luxus, drága autókat sem viszik már úgy tudtommal, mint a 2000-res évek elején, de azért ha valakinek nagyon kell valami, akkor elvisznek bármit. Ma már az autólopás is, mint sok minden más, nagyobb részt informatikai tudás, a többi nem is olyan fontos. A modern, elektromos kütyüket ha feltöri a tolvaj, nyert ügye van. Sokmilliós autónál megéri ezzel bíbelődni. Ezek az autók rendszerint még aznap mennek ki az országból, kelet vagy dél felé.

2018. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Lopásgátlás... Jóformán a modern, elektronikával védett, kulcs nélküli indítós autókat könnyedebben elviszik mint egy régi sima kulcsos autót...
2018. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Priust, ezért kell a pajzs, én még a Swiftembe is rakatok ha megyek fel Pestre. :)
2018. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as


Tényleg, nem olyan régen volt egy statisztika, hogy a Prius a leglopottabb autó Magyarországon, rengeteget loptak el.

2018. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Tudom, azért írtam. Tényeket közlök.
2018. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az új autókat könnyebben viszik, mint a régieket, mert a sok elektronia, habár bonyolultnak tűnik, könnyebben elköthető. Viszont igaz, hogy a régieket viszik, főleg bontandó alkatrésznek.
2018. szept. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kb milyen árkategóriában?
2018. szept. 19. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!