Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért köpi be állandóan a...

Miért köpi be állandóan a gyertyát a motorom?

Figyelt kérdés

MZ-ről lenne szó.


Hiába taposom át,nem indul,viszont ha kicserélem a gyertyát egy szárazra egyből beröffen.


Hiába állítok a keveréken bárhova nem indul,az úszó szintje is a gyári értéken van.A benzin olaj aránya 1:40-hez.


Mi lehet a probléma oka?


2010. jún. 20. 12:22
 1/10 anonim válasza:
100%
Keverd 1:45 höz az a hivatalos. Nem tom nem szivatod meg nagyon ? vagy nincsen túltöltve olajjal ?
2010. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
MZ-nél 1:33 vagy 1:50 a keverési arány. Az 1:33 a bronzperselyes dugattyúcsapszegekhez tartozik, de tudtommal már a Trophyk is 1:50-nel mentek. Ez remélhetőleg javulást hoz majd.
2010. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
73%
Annyira nem értek az mz-k hez, de ha túltöltöd akkor kinyomja a szimeringet és minden tiszta olyaj lesz. És nem tesz jót a gyertyának sem, ha ázik az olajban.
2010. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amire te gondolsz, az a négyütemű, szivattyús olajozású autókra igaz. Ha ott magasabb az olajszint a kelleténél, az olaj "nem fér el" és elkezdi orrán-száján nyomni kifelé, amíg el nem éri a maximális szintet. Az MZ-ek viszont kétütemű, keverékolajozású motorok, amelyeknél a több olaj általában csak kormolódást okoz.
2010. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld 1:50-nel, egyébként meg valószínűleg túl sok benzint kap.

Amúgy lehet, hogy a gyertya szar.

Én jártam már így Brisk gyertyával.

Nem is köpte be a Simson, de csak akkor indult ha szétszedtem majd újra beraktam.

2010. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a gyertya hőértéke nem jó ezért nincs öntisztulása,vagyis nem melegszik fel eléggé és nem ég le róla az olaj meg egyébb égéstermékek.Járj utána hogy milyen hőértékű gyertya kell bele és azzal használd!
2010. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyertya hőértéke tényleg fontos.A keverési arány nyugodtan lehet 1:50.Próbálj meg a leprás MOL olaj helyett Castrol-t használni.(Vagy Shell-t,Repsol-t dögmindegy,csak az arol 2T-t ne!!!!!)
2010. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
husqvarna kenőolajat használok kicsit drágább de sokkal jobb!!!
2010. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beindul akkor nagyon füstöl? 5 kilométer után is? akkor lehet hogy kuplung felőli főtengelyszimmering ment szét és a váltóból eszi az olajat....Olajszintet nézd meg a váltóban.Vagy esélyes az előttem mondott rossz hőértékű gyertya is...NGK-t neki:)
2010. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
NGK B8HS gyertya van a Simsonomban és megy mint a mérgezett egér
2010. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!