Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlagos fogyasztásnak számít?

Átlagos fogyasztásnak számít?

Figyelt kérdés

Van egy 3-as Lagunám 2.0Dci kombi (178Le - 400Nm) és az a kérdésem hogy ezek a fogyasztási értékek reállisak?

90km/h- 5,5L

130km/h- 7,5l

Én sokkalom mivel az ismerőseim 2.0 dieseljei márkákat leszámítva mindegyik azt állítja hogy 4,5-5,5 literrel eljárnak városon kívül.



2018. júl. 18. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, ha egy 180 lovas elég méretes autó elmenne 5-5,5 literrel akkor egy 100 ló alatti modern apró 1 tonnás autó mennyit enne? 2 litert? :)


Talán a 130-as autópályás 7,5 kicsit sok. Milyen távon mérted? Lenyomsz egy hétvégi autópályás 400km-es túrát és ott kiderül mennyi az annyi (ha rövid távon méred akkor mérhetsz hibásan is).

2018. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

spritmonitor.de

Itt eddig nekem minden eddigi autómnak ugyan az a fogyasztása jött ki nagy átlagban, mint amit én is tapasztaltam.

Nekem így első látásra kicsit soknak tűnik. Más márkájú 160Le-s dízelem van. Szintén autópályán járok. Óra szerint 140-nél kapcsolom be a tempomatot. Ha teletankolásnál a számított fogyasztás alulról megközelíti az 5,5-es értéket, már szívom a fogamat.

2018. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Napi 80-80 km oda vissza városon kívül.

90-100-al szoktam menni akkor jön ki a 5,5 Liter.


Amikor felmentem autó pályára ott egy 20 km-es szakaszon az átlagfm. mutatott 7,5 L-t.


Jogos a felvetés, eddig nem is zavart a fogyasztás csak miután meg hallottam mások fogyasztását akkor kezdtem el aggódni ez miatt.


Köszönöm az oldalt is, nagyon tetszik :)

2018. júl. 18. 21:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem jól nézed a fogyasztást. Vagy a pillanatnyi fogyasztást nézd egy adott, fix tempónál, vagy pedig 100 kilóméterre vetítve nézd az áltagot. 20 kilóméteren alapvető dolog, hogy magas értéket ír ki. A napi ingázós 5,5 literes fogyasztás például teljesen rendben van, minden 2 literes ennyit eszik átlagban, csak hétvégente, kis forgalomnál lehet lejjebb vinni a fogyasztást.
2018. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!