Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóba fehér izzókat szeretnék...

Autóba fehér izzókat szeretnék sárga helyett, mit kell néznem?

Figyelt kérdés
Az oké hogy H1 vagy H7, vagy hasonló, eddig akármilyet vettem kissé sárgás volt.

2018. júl. 5. 19:05
 1/3 Beviz Elek ***** válasza:

Halogén mindenképp kissé sárgás lesz, talán a legfehérebb az Osram Cool Blue Intense, de ez sem fehér teljesen.


Ha mindenképp fehér a cél, akkor xenon/LED.


Xenonhoz kell(ene) lámpamosó és magasságállítás.

LEDet nem lehet tökéletesen beállítani, de megoldható hogy ne vakítson, viszont ez is szabálytalan. Ha LEDet választasz, akkor ne az 500ft-osokat nézd, hanem párja 110w és minimum 15ezer lumen legyen hűtőbordával és ventilátorral ellátva.

2018. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Osram Cool Blue Intense. Valóban ez a legfehérebb ami engedélyezett is, és látsz is vele. Persze lehet kapni olyan izzókat amiknek enyhén kék bevonatuk van az üvegen. Azok is fehérebb fényt adnak, de ne az olcsó pár száz forintos kínai vackot vedd mert vagy túlságosan kékes színt ad amiért egy kötekedő rendőr már simán büntet akár van "E" jelzés akár nincs.

Az Osramok igaz drágák, de azok tényleg jók, nem vakítasz vele senkit, jobban is látsz a sötétben, meg én személy szerint észrevettem hogy sokkal tovább bírják mint az olcsó vacak sárgás halogének is.

A Xenon a legjobb persze, de ahhoz valóban kell lámpamosó, és automatikus magasságállító amire azért kell költeni rendesen. A LED az annyira gyerekcipőben jár még az ilyen jellegű izzóknál hogy azzal látni aztán nem fogsz semmit az úton, sokan tesztelték, tesztvideókat is láttam erről, és nagyon nem ajánlják. Azok kifejezetten arra jók ha mész egy találkozóra és bemutatás céljából hogy jól nézzen ki akkor üzemelhet, de így közlekedésre alkalmatlan, még a minőségi darab sem a legjobb erre.

2018. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Osram xenon efektel . De nem teljesen hófehér fénye lesz . Elöző kocsiban nekem be jött , ha full fehéret akarsz akkor led . Mostani kocsim sok okból is gyári xenonnal vettem
2018. júl. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!