Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Aprilia Rs 125 vezethető...

Az Aprilia Rs 125 vezethető legális keretek között A1-es jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés
Nemrégiben elkezdtem az A1-es jogosítványt, és kinéztem magamnak az aprilia Rs 125-öt, mint első motor. Természetesen az első utam a használt motorok felé vitt. Viszont itt megütötte a szememet, hogy egyes motorok teljesítménye, a forgalmi adatok szerint is minimum a duplája a 11kW-os határnak. Az lenne a kérdésem, hogy abban az esetben ha új műszakit csináltatok/Megújítom a régebbit, akkor kiderül, hogy nem 11kW? Ugyanis elég sok helyen olvasom, hogy "11kW-os papírokkal". Valahogy nekik is sikerült, nem?... Vagy ha nem, akkor marad a szalonmotor... Arról úgytudom, hogy valóban 11kW. Válaszokat előre is köszönöm.

2018. máj. 24. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Sikerülhet pėnzen minden. Viszont nem biztos hogy neked is. Akkor csúnya bukta lehet. Ahogy akkor is ha a rendőr kap el, kűld vizsgára. Persze te döntesz. A jogsid is úszhat, bünti is lehet. Vagy vagy. A helyedben inkább betartanám a betardandókat ės idővel megszereznėm a korlátlant.
2018. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha forgalmi szerint 11kw, akkor senkit nem érdekel


műszakin se nézik

2018. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Már csak egy probléma maradt: -Nem igazán van valóban 11kW-os Aprilia a használt piacon. A szalonban pedig csak az újabbik 4 ütemű verióját lehet megkapni. Van bármi lehetőség arra, hogy legálisan visszatetessem a fojtást?
2018. máj. 24. 15:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Legtöbb RS papírjában 11kw szerepel.Tehát nem nagyon kell kétségbeesni hogy nem találsz.Fojtás már nem igen lesz bennük:D .Viszon legálisan NEM vezetheted A1-es jogsival.Az más kérdés hogy a kutya se nézi,ha a forgalmiban 11kw szerepel.
2018. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha a forgalmiban 11kw szerepel, miért ne vezethetné legálisan?


a forgalmi, mint hivatalos okirat számít, nem az, hogy én rámondom hogy ez bizony 50 kw és 300zal megy

2018. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel ezek nem 11kw-os gépek(csak gyárilag)..oké a forgalmiban 11kw van.ezért mondtam hogy a kutya se fogja nézni.de mivel ezek általában 20kw korul vannak ezért nem vezetheti:)
2018. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. Mindenesetre nézegetem, hogy van-e gyári állapotú (nem fűzök hozzá sok reményt :D ) De ha nem találok akkor sem fog különösebben érdekelni. Mindenkinek ment a zöld pacsi.
2018. máj. 26. 08:06
 8/8 A kérdező kommentje:
(mondjuk szerintem finoman megérdeklődöm egy rendőr ismerősömnél, hogy merre hány méter...)
2018. máj. 26. 08:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!