Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem sok fiatalt látok chopperr...

Nem sok fiatalt látok chopperrel, cruiserrel az utakon, kezd kimenni a divatból? Vagy egyszerűen egy gyorsaságira jobban buknak a csajok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez az idősebb korosztályhoz jobban illik, nem száguldozásra való és az ára/fogyasztása sem éppen kevés
2010. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

nem kezd kimenni a divatból, mint motoros mondom neked, nagyon sok öregebb vesz ilyet.


bár én biztosan nem vennék egy olyat egy ideig. majd a nyugdíjas éveimre.

2010. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem megy ki a divatból, csak egy huszonéves fiatalnak nem jön be a chopperes, cruiseres "életérzés". Ha használati tárgy, elsődleges közlekedési eszköz a motor, akkor sietnek vele, a gyors kátyúkerülgetésre meg nem alkalmas egy hosszú tengelytávú, lapos villaszögű V2-es. Ha meg csak hobbiból veszik, akkor valami izgalmasabb motort választanak, mert az ő vérmérsékletük még kicsit hevesebb, nekik nem jön be a békés, nézelődős vonulás. Ha viszont idősebb korukra is megmaradnak a motorozás mellett, akkor ahogy benő a fejük lágya és nyugodtabbak lesznek, nem lesz kedvük gubbasztani a sportmotoron (meg a kialakuló pocak és a reggelente nehezen mozgó ízületek nem is fogják ezt engedni) és nem is fognak már sietni sehová, ezért inkább a kényelmes, "tespedős", lassabb motorok felé fognak fordulni.

Arról nem is beszélve, hogy a fiatalok számára elérhető olcsó, kis hengerűrtartalmú motorok között kevés a jól használható chopper vagy cruiser és a nagyok között sem ezek a legolcsóbbak, mivel a motorgyárak marketinggépezetei talán ezekhez építették fel a legnagyobb hátteret: rengeteg kiegészítőt kínálnak hozzájuk, a chopperrel, cruiserrel közlekedést életformának titulálják, ezért a motorok is drágák (hiszen a "szabadság" életérzést meg kell fizetni), másrészt a hozzájuk tartozó ruhák, csizmák, sisakok sem olcsóak.

2010. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én huszas éveimbe járok és szívesebben járnék chopper-ral mint akármelyik másik motorfajtával.
2010. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szomszédom sincs még 30 és van vmi atom chopperja...

Én azért nem járnék mert nem tetszik... és ahogy írták a midnennapokban eléggé használhatatlan... Azért találkozókra, ha lenne egy a garázsban biztos azzal néznék ki... Most egy veteránt szeretnék ilyen célokra felújítani...

Addig pedig marad a speed és a supermoto szerelem :)

2010. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok, és chopperem van. Nekem bejön ez az életérzés. És az a fogyasztást inkább ne emlegessük kedves barátom, mert az enyém 4,5L eszik. A gixxerek mennyit is? 5,5-6? És ha húzod neki? 8. A CBR 1100 XX? szintén 8-8,5. Nem közözködni akarok, csak a miheztartás végett írtam le.
2010. jún. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
23:12 Milyen vasad van?
2010. jún. 14. 23:46
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Autósként ledöbbenek a fenti fogyasztási értékeken, kevesebbre gondoltam...... ennyi naftáért már tetőt is viszünk magunkkal.
2010. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

hát ez úgy van hogy kezdenek visszajönni a régi motorok, egyre több felújított régi motort látok szép fényben pompázni és nagyon közel a gyári állapothoz!

A maiak már többet esznek több az elektronikai gondjuk,míg egy régebbinek nem annyira. persze nem vitatom ha öregebb lennék én is chopperral járkálnék már csak az életérzés miatt is de mivel még fiatal vagyok így próbálom én is visszahozni a régi motorokat a mindennapi mai életbe pl : simson, babetta nekem közel gyári babettám van én csináltam újítottam fel kicsit még pöcköltem is rajta , és nem vártam semmi egetverő eredményt, de meg kell mondjam kis motor jól megy kicsit többre képes mint a gyári és elmondom neked hogy egyre többen nézik meg és messziről mutogatnak a mellettük lévőknek hogy milyen szépen meg van csinálva :) És ezt az eredményt én nem vártam de meglepett :) Tegnapelőtt a balcsi környékén beindítottam elgurultam vele a járda végéig hogy kitudjak menni szépen lassan és elég szépen megnézték és még volt szerencsém hallani is hogy mit mondtak ott mellettem :) És elmondom jó érzéssel töltött el hogy az én munkám dícsérték amiről persze nem tudnak hogy az én érdemem :$ az a retro érzés amit ezek a motorok hoznak az életbe nem mindennapi :)

2010. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!