Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vákuumszivattyú "szívja" az...

Vákuumszivattyú "szívja" az üzemanyagot előre az adagolóhoz?!?!?!

Figyelt kérdés

Üdv!


Ez eddig nem az én hónapom, sorba jönnek a szerencsétlenségek :)

Tegnap elszakadt az öreg mercimben az ékszíj.

(Öreg szívó dízel merga)

A kérdésem az, hogy a vákuumszivattyú szívja az üzemanyagot az adagolóhoz mert miután elszakadt az ékszíj az üzemanyag szintjelző megfeküdt és kigyulladt a "kevés üzemanyag" lámpa is.


Szerencsére lakott területen történt nem messze az indulás helyétől így vissza tudtam menni a parkolóba...

hát nem volt egy leányálom szervótlan szervós kocsival Y fordulót csinálni :D egy zetort könnyebb kormányozni..

na meg a víz is pikk-pakk 120-on volt :)


2018. máj. 11. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az üzemanyagot a tápszivattyú szivja fel és nyomja az adagolóba.

A vákumszivattyú a fékrásegitésben vesz részt.

2018. máj. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Fékben nem éreztem különösebb változást, persze nem is mentem 40km-nál többel visszafele...


Ezek szerint akkor a tápszivattyút is az ékszíj hajtja?

De akkor miért nem állt le a motor, miért tudtam még vele menni?

Jó nem kilómétereket tettem meg így vele csak pár száz métert.

2018. máj. 11. 18:50
 3/6 A kérdező kommentje:

Közben rágugliztam és annyit kiderült kiderítenem, hogy elektromos, tehát az akksi működteti.

De akkor miért feküdt meg az üzemanyag szint mérő? mi köze annak az ékszíjhoz? :)

2018. máj. 11. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal függ össze, hogy nem volt töltésed (mivel a generátort is az ékszíj hajtja).

Így csak az akkuról ment az egész rendszer, vagyis a feszültség 12 V körül volt, a 14 helyett.

Szerintem ez zavarta meg az üa. szintjelzőt.

2018. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"na meg a víz is pikk-pakk 120-on volt"


Ezt mondjuk nem értem, mivel a vízpumpát a vezérműszíj hajtja, nem az ékszíj.

Lehet, hogy a hőmérsékletjelző is meghülyült az alacsony feszültségtől.

2018. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom más kocsikban, hogy van de itt lánc hajtja ugye a vezérlést és elől van az ékszíj ami hajtja a generátort, szervót, vízpumpát meg még mit tudom én mit :D


Az üzemanyag szint jelző ennyi erővel nem működne ha csak gyújtáson van az autó mert ugye akkor sincs töltés!

menet közben meg ugye az akkumulátor "felesleges" egy dízelben, attól még elmegy...

Nem világított se a lámpa se semmi, szóval nem hiszem, hogy annyira lehúzta volna az új 100Ah-s akksit az üzemanyagszint jelző :D


Csak ez a fura nekem az egészben :)

2018. máj. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!