Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet kérni NEM EU-s rendszámot?

Lehet kérni NEM EU-s rendszámot?

Figyelt kérdés
Van egy régi, 1972-es Lada 2101 típusú autóm. Szeretném rendbe rakni, aminek már neki is láttam. Nem tervezem OT-s állapotba visszaállítani, csak annyira hogy tényleg pofásan nézzen ki. A rendszám viszont sérült rajta, így azt mindenféleképpen cserélni kell. Úgy hallottam, hogy most már csak EU-s rendszámot adnak ki. Ez igaz? Mert az nem igazán "passzolna" az autóhoz, nem szeretnék rajta olyat látni.

2018. ápr. 30. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Vidd ki Szerbiába, vizsgáztasd le ott, és kész... Előnye, hogy tudsz majd vele tilosban is parkolni.
2018. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Valóban csak EU-s rendszámot kaphatsz, az egyedi rendszám sem lehet más.
2018. ápr. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg olyan a Ladád, akkor csináld meg OT állapotúra, és szerezz OT vizsgát+rendszámot.
2018. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1: Mindenféleképpen magyar rendszámot szeretnék.

#2: Értem. Leragasztani/átfesteni azt a részt gondolom törvényellenes, nem?

#3: Az OT-ztatás nagyon drága mulatság. Az összes kis cetliig eredetinek kell lennie az autónak, 1-1,5 millió alatt nem igazán úszható meg a dolog. Ennyim nekem nincs rá és jó pár esetben nem is értek egyet a gyári megoldásokkal (azaz ki lehet váltani jobb, modernebb dolgokkal sok mindent).

2018. ápr. 30. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Ladát a legnehezebb OT-s állapotba hozni, mert a vizsgáztatók a legutolsó, legeldugottabb csavart is tudják, hogy pontosan milyen kell legyen, és ha nem olyan, akkor máris bukott az autó. Míg exklúzívabb, ritka külföldi autóknál nem ismerik olyan pontosan a részleteket, ezért azok simán átmennek akár komoly hiányosságokkal is.

Amúgy meg ne bosszankodj ezen, mert az EU-s friss rendszám semmit nem fog levonni az autó értékéből.

2018. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy régi rendszámos kocsimról egyszer leesett az elejéről menet közben, csak este vettem észre, hogy nincs rajta. Bejelentettem, ilyenkor azt az egyet még legyártják. Nem mondom, hogy veszítsd el direkt, de ez kvázi egy járható út lenne.
2018. ápr. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen rendszám van rajta. Igazán úgy is a régi eredeti (két betű, négy szám) passzolna hozzá. A nagy bunkó tábla az nagy bunkó marad EU zászlóval és magyarral is.
2018. máj. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első mondat után kérdőjel, nem pont.
2018. máj. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán az SP rendszám is trikoloros még.
2018. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!