Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol veszti a motorolajat?...

Hol veszti a motorolajat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy Astra F-et, 15 éves és 190 ezer kilométer van benne. Akkor a szerelő GM 10w 40-es olajt tett bele. Azóta kb 6000 kilométert mentem vele. Eleinte az olajfogyasztás 0,6 liter volt 1000 kilométeren, az utóbbi hónapokban viszont egyre nagyobb lett. Kipróbáltam egy Sonax nevű olajadalékot is de az csak rontott a helyzeten, még több fogyott az olajból. Valaki azt tanácsolta, hogy az üzemmeleg motort túrázzam kicsit álló helyzetben. Eddig se vettem észre füstöt és ekkor sem volt semmilyen füstkibocsátás pedig kb 4000-ig pörgettem. Most akkor hova tűnik el az olaj?

Természetesen nem azt várom, hogy látatlanban választ adjatok csak, hogy nagyjából behatároljuk a problémát, úgyis a szerelőhöz kell vigyem. Nagyjából mire számíthatok?

A motor tipusa x16xel, benzines 1600 köbcentis és 16 szelepes.

Köszönöm.


2010. jún. 13. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
ecotec motor. mind ilyen
2010. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az Opelek mind eszik az olajat!
2010. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hallottam, hogy az Opelek eszik az olajat de akkor nem kellene látszania a kék füstnek?
2010. jún. 13. 16:06
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Úristen, dehogy kéne!
2010. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egyik ismerősömnei G-s asztrája van 1.4 motorral és neki a hengerfej miatt ette az olajat.
2010. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szelepszárszimeringek, illetve új gyűrűk, kb ez a minimum. hengerfej levétel után kiderül mennyire kopott a hengerfal.

Az autó korából adódóan meg kell gondolni,hogy érdemes e javítani, nem lesz olcsó.

2010. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

ma voltam a szerelőnél és kompressziót mérettem. Azt mondta, hogy a kompresszióval nincs probléma. Akkor viszont mi lehet a probléma oka? Azt mondta, hogy próbáljak ki egy 15w-40-es olajat. Mi a véleményetek?

2010. jún. 15. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Rakjál bele Metabond adalékot!Keress rá a gugliban...
2010. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet.
2010. jún. 15. 21:55
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

Istenem, ez típushiba! Ha nekem nem hiszel, olvasd el ezt:

[link]

" Olajfogyasztás: mindkét céges Astrámból illant az olaj, két szervizperiódus között legalább a fele mennyiség frissült. Nem, nem csorgott sehol. Elégett. Ha mondjuk távoli vidékre kellett sürgősen utazni, és uram bocsá', állandó ötezer feletti fordulaton üvöltettem a motort, bizony aktuálissá vált a szint ellenőrzése. A legszélsőségesebb esetet el is mesélem. Zsíros üzlet ígérkezett Győrben, és az elfoglalt döntéshozó nem tűrte volna a késést.


Ennek ellenére sikerült az optimálisnál félórával kevesebb időt hagyni a Budapestről való útra. A végsebesség környékén száguldva a tizensok liter benzin mellé egy flakon motorolaj is lecsúszott. Csak pörgetve; normál körülmények között csepp sem fogyott. Nem akarok általánosítani, de a többi eszetlenül rohanó munkatársammal nagykereskedelmi kedvezményt kérhettünk volna a Shelltől."

2010. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!