Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw golf 4 lecserélése egy...

Vw golf 4 lecserélése egy Swiftre?

Figyelt kérdés
Van egy majd 20 éves 1.8 125 lovas 4-es Golfom, rengeteget költők rá mostanság, fogyaszt is rendesen. Egy 2003-as 1.3 16v swiftre cserélném le, az még mintha jobban is menne. Érdemes? Egyszerűen megutáltam most ezt a golfot.
2018. ápr. 19. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Csöbörből, vödörbe..
2018. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

a swift nagyon üzembiztos


ha rendben van akkor biztos olcsóbb lesz a fentartása mint a golfnak.

De mivel az se mai autó így ott is lehet számítani gondokra, pl: a rozsda is megindul már ebben a korban a swiften is.

De az tuti hogy ha mindenki swiftel járna az autószerelők éhen halnának.

2018. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó döntés a Swift.

300-ezer és 400-ezer ft közötti ársávban nézelődj, ebben az ársávban, nagyon jó állapotú, keveset futott és megkímélt régi Swifteket lehet találni. Jó választás a 16 szelepes 1,3-as a több lóerő miatt de az 8-szelepes 1,3-as sem rossz, hiába kicsit gyengébb, ugyan olyan megbízható és gazdaságos fogyasztású. Az ezres motor ugyan gyengébb de ugyan ez jellemző rá is, az 54 lóerejével inkább városi furikázásra való. A kasztnit jó alaposan meg kell nézni, mert ha nem volt rá odafigyelve és megindul rajta a rozsda akkor csúnyán el tud durvulni rajta.

A féltengely csuklókat át kell nézni mert, az is kritikus pont szokott lenni, mert ha szakadt a gumiharang rajta akkor biztos, hogy kopott és cserélni kell, a csuklókat.

Más gond nem nagyon szokott lenni ezekkel a kocsikkal, ha a tulaj viszonylag odafigyelt rá: ha évente olajat cserélt, meg háromévente fagyállót. Nagyon megbízható, kis fenntartási költségű kocsinak nevezhető.

2018. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tronpro válasza:
Én inkább egy vasaló (értsd 3gen) swiftbe ruháznék be. Az asszonynak az van, és fantasztikus kisautó. Mondjuk újkora óta van meg, nem sok kilométer van benne (80k) eddig hibátlan teljesen. Sokszor csak úgy is elkérem az asszonytól "dodzsemezni". És én is 'golf testvérből' ülök át, 1.8T octavia 1esem van.
2018. ápr. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos nem cserélném le.

A Swift komfortban, menettulajdonságokban, biztonságban kanyarban sincs a Golf-hoz képest.

Most veszel egy akármilyen (gyk álláspont szerint, atyaúristen jó) Swiftet, leszervizeled, esetleg kell rá egy garnitúra gumi, fék stb és máris ugyanott vagy. Ha előlépést akarsz, akkor szedj össze annyit, hogy inkább II-es Swift-et tudj venni. Ha mindenképpen a Suzuki az irányvonal.

2018. ápr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves utolsó


mint sokan mások így te is rosszul tudod a swft generációkat

ez első generációs swift 83-88 között volt gyártásban.

A nálunk gyártott swift a japán gyártási terminologia alapján 3 dik generációs(nálunk 2 generációsnak hívják rosszul)

ami nálunk elkezdtek gyártani 92 től azt nálunk 1 es swiftnek hívják a magad falhta autó antitálentunok, a suzuki azt a 4 dik generációsnak hívja egyébként.


a hivatalos helyzet az hogy a swift generációi a következők:

83-88 között volt az 1 es swift

89-92 között volt a 2 es swift ami még japán gyártású volt és amiből ráncfelvarrás utján lett az Esztergomban gyártott swift ami 3 as swift 92 től 2003 ig

4 es swift 2005-2010

az 5 ös swift 2017 ig gyártodott

és napjainkban van gyártásban a 6 os swift


vagyis amit te "vasaló swiftnek hívsz 2005 től az a 4 es swift


ennyit a zseniális szakértelmedről


lehet inkább a golfoknál kéne maradnod

de tuti azokhoz is kb ennyire sok infoval bírhatsz minta suzuki swiftről...:)

2018. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OKé, én kérek elnézést, hogy a magyar köztudatban élő generáció elnevezéseket használtam... szerencsére mindenki ezt érti, nem pedig a te verziódat...

Nem tudom milyen vasalós témára gondolsz. A többi minden téren megállja a helyét... De gondolom egy trollnak ez úgy sem megfelelő válasz.

2018. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!