Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Led v xenonért büntetnek?

Led v xenonért büntetnek?

Figyelt kérdés

Nem értem. Megàllított a rendőr mert nem ègett a balos tompim. Megalitott egy xenon v ledes autot.(golf 4) nem rendes xenonos v ledes

Nem kapottsemmit érte. Ez így okè?

Én sem kaptam csak kicseréltette


2018. jan. 23. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:

úgy igazából mi is a problémád?


a rendőrnek olyanja volt, ez ilyen egyszerű.

2018. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem a problémád. Normális volt. Téged figyelmeztetett, mert te b*sztál rá, hogy kicseréld és lássanak ilyen sz*r időben, a másikkal ugyanúgy rendes volt. Bár kérdés, hogy honnan tudod, hogy mit mondott neki vagy büntetett-e.
2018. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Onnan tudom h aég csereltem elengedte
2018. jan. 23. 10:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Vele nem cserektette at. Es 1 lampaval se latnak jevesbe ilyen napos idobe.ne engem szidjal mar.
2018. jan. 23. 10:20
 5/8 A kérdező kommentje:

Most akkor a xenonert nem.buntetnek? Ez akerdes.

Mert ha nem rakok bele en is. Es ha szembejossz velem elvakitalak😂😘

2018. jan. 23. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha (amennyiben létező) gyári xenonra cseréled a halogéned annak minden szabályát betartva (azaz, ha automata szintszabályzó és fényszórómosó is van) akkor nem szólhat érte a kutya sem. Megoldható, csak pénz kérdése.


Ha (amennyiben létező) gyári led-re cseréled a halogéned vagy xenonod - szintén betartva az ide vonatkozó szabályokat - akkor ezért se szólhatnak. Más kérdés, hogy ez nem életszagú lehetőség, de ez is csak pénz kérdése.


Minden másért birságolHAT a rendőr, forgalmin megbuktatHAT a vizsgabiztos.

A HAT már csak az adott illető engedékenységén múlik.

2018. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rendőr függő, igazából se a led se a xenon nem büntetett csak ha ha nem az a fényforrás van a lámpádban ami elő van rá írva.

Viszont! Egy projektoros lámpában nem olyan feltűnő a xenon/led mint egy normál foncsorosban ami elég messziről látszik hogy nem olyan a fénye mint a többinek.

2018. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két autóm van. Az egyik xenonos (gyári), a másik ledes (mátrix, gyári).

A kutya nem foglalkozott még vele, nem hogy megbüntessenek. 18 éve, ~400.000km óta vezetek. Ez alatt kettő darab alkalommal állítottak meg közúti ellenőrzésen.


Utólagos, nem a szabályokank megfelelő, vakító "barkács" lámpákat nagyon helyesnek tartom, hogy valamennyire kiszűrik.

2018. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!