Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik anyag jobb festék...

Melyik anyag jobb festék leszedésre?

Figyelt kérdés
A kromofág, vagy a festéklemaró zselé? Ha ezeknél is van jobb ötleted, örömmel veszem. Hőlégfúvóm sajnos nincs. Motorkerékpár vázat akarom újrafényezni, és előtte fémig letisztítani.

2018. jan. 10. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

párszor átkened kromofággal utánna spaklival levakarod utánna (vizzel le lehet mosni) rozsdamaroval párszor lekened higitósronygyal letörlöd és ráviszel egy pár réteg brigéciolt és lecsiszolod ha kell a megmaradt festéket(általába igy lejön mind, nem is kell szinte csiszolni) higitóval lemosod malyd festheted


ez már bevált technologia

2018. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai kromofág sajnos egy jóféle, gyári festést nem nagyon tud megpiszkálni. (A brigéciolt végképp nem értem, hogy jön ide.)

Nem tudom, mennyire szükséges azt a gyári festéket teljesen leszedni, elképzelhető, hogy jobb rájavítani és ráfesteni. Ha meg biztosan le kell szedni, akkor legtutibb a homokszórás.

2018. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Facebook csoportokban még találni üveges kromofág hirdetést, általában Kelet-Magyarországon ( mivel Ukrajna felől csempészik ).


Ha normálisan fémig le akarod tisztítani akkor keress egy szemcseszórós céget, pár ezerért lepucolják fémig.


Az sem baj, ha van a közelben olyan cég akik sokféle fémbevonatolással foglalkoznak, lehet emberi áron meg lehet oldani egy cinkfürdőt - nyilván nagyvárosok környéke előnyben :)

2018. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

ne kromofágozz, és a zselét se próbáld. Keress rá a homokfúvásra. Gyönyörű csillogóra tisztítja a vázat.

A homokfúvás verhetetlen.

A többi csak maszatolás.(próbáltam, csak a pénzt dobtam ki, és nem ért semmit)

2018. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, mindenki zöldet kapott. A homokszórást ismerem, de drágán csinálják. Én meg vagyok olyan fanatikus, hogy inkább kézzel lecsiszolom fémig. Időm, mint a tenger, és direkt dolgozni akarok a motoron.
2018. jan. 11. 01:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Sima kisflex+drótkorong kis szerencsével. Szerencse ahhoz kell, hogy mindenhez hozáférj és hogy a flex jól viselje a rázkódás+terhelés+maszatos por kombót. Röviden: +1 a szemcseszórásra!
2018. jan. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 D. Brasco ***** válasza:
Becsülendő higy te magad akarsz dilgozni a motoron de hidd el sokkal jobban jarsz egy homokszorassal!
2018. jan. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!