Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlatok, hogy...

Milyen autót ajánlatok, hogy vegyek?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: 800.000-900.000 Ft között legyen az ára, inkább városi vezetéshez kellene, hetente max. 2 alkalommal kb. 100 Km-t futna. benzinesre gondoltam, az extrák annyira nem lényegesek, csak az hogy megbízható legyen és ne kelljen folyton javíttatni. A fogyasztás jó, ha 7 L alatt van. Rengeteg féle autót hirdetnek, van néhány olyan típus, amelyik érdekel, (volkswagen, daewoo, opel, skoda)de ezen belül egyszerűen nem tudok dönteni, mert nem vagyok szakember. Valaki, aki tapasztaltabb, kérem adjon tanácsot. Köszönöm.
2010. jún. 4. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Aminek ismered az előéletét, és azt is csak úgy, ha átnézetted szakemberrel. A konkrét márka/típus kevésbé érdekes. Pl. egy ennyiért kapható VW jobb autó annyiban egy korabeli Daewoo-nál, hogy könnyebben javítható, néhány eleme tartósabb, a tervezése átgondoltabb. Viszont mivel a piac többre is tartja, ebből vagy idősebbet, vagy leharcoltabbat kapsz. Tehát aránypárt csak konkrét autók között tudsz felállítani, típusok között nem.
2010. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy utolsó szériás (99-2000) Skoda Felicia tökéletes erre a célra, nagyon megbízható autó. Pályán sem rossz, igaz nem gyorsul valami jól, de ha eléri a 130-140-es tempót, azt simán bírja tartósan, nem ráz, nem melegszik. Az enyém most lesz 10 éves, 4 éve van nálam, és sose hagyott ott, komolyabb baja sem volt. És még mindig viszi a 170-et. Szervokormányosat vegyél.
2010. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért kapsz már Skoda Fabiat is, ami a Felicia utódja. Most láttam egyet a neten 58 000 km-rel 750 000 Ft-ért - szerintem jó vétel.

1.4-es benzines nem eszik sokat

hasonló árkategóriában, hasonló motorral vehetsz Opel Astrát (G), Fiat Puntot, Peugeot 206 stb... ezek mind 7-9 éves autók.

2010. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nee, a Puntót azt nem javaslom, öcsémnek az van, minden hónapra jut valami baj.
2010. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban japán, másodsorban német autót. Olaszt, franciát, koreait nem vennék semmi pénzért!
2010. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fiat Seicento 1.1 Actual vagy Sporting. Ezek elég új autók,már egy 2004-2006-os évjáratot kapsz ennyi pénzért.Mivel kisköbcentis ezért a biztosítás és az adó is kedvező.A fogyasztása 6 liternél városban sincs több.Aránylag olcsók az alkatrészek,de jól bírja a strapát.Pici,könnyű autó.Jól manőverezhető,könnyű vele parkolni,de elég fürge is.a teljesítményével nincs baj(persze a paramétereit figyelembe véve).Én elég sokat vezettem és meg vagyok vele elégedve.Ha tehetném biztos ilyet vennék.
2010. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat, nagyon sokat segítettetek! Elsősorban Hajdú-Bihar megyében nézelődöm, mivel itt élek, és mindenképpen szeretném ha velem tartana egy megbízható autószerelő is, nem szeretném ha a fél napja az utazással telne, meg megfizetni sem tudom neki...

Nagyon szívesen fogadok konkrét tippeket is, mint az egyik hsz. volt, melyik oldalon láttad, esetleg egy linket tudnál küldeni?

Köszönöm a további válaszokatk is!

2010. jún. 4. 14:09
 8/10 anonim ***** válasza:
2010. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na szóval :) 1 német 1 olasz 1 francia kocsink van.

vw,fiat,peugeot. A némettel van a legtöbb baj. hiába mondja mindenki mert német. lo'f@szt a neva adja el manapság. Semmi jó nioncs benne, összedobják és csá mehetsz. A skodával jobban jársz mert igaz vw motoros de a többi nem az benne ami jó. Egy fábiával jóljárhatnál. De én még ajánlom neked az opel astra "g"-t vagy Opel corsa-t is. Nagyon megbízható autók.

itt van pl corsa: kis köbcentis nem kell rá sokat fizetni, de megbízható.

[link]

[link]


itt van az astrára is példa: [link]

2010. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a kijelöltjeid közül válaszd nyugalommal bármelyiket, csak ne a Daewoo-t, mert egyrészt sokan lenézik, másrészt pedig mert gyengék, rossz minőségűek, abszolút nem biztonságosak...
2010. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!