Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra G (Z20LET, X20XER)...

Opel astra G (Z20LET, X20XER) motorok, ha teljesen felújíttatom őket is nagyon fogják enni az olajat?

Figyelt kérdés
Természetesen itt drasztikus olajfogyasztásra gondolok, teszem azt 1L/1000 km. Sajnos nem ritka az Ecotec motoroknál ez, de főként 200.000 km vagy afölötti eseteknél hallottam róla. Az említett motorok 2.000 köbcentis benzinesek az Z20LET turbós, a X20XER turbó nélküli. Egyéni tapasztaltok főként jöhetnek.

2017. dec. 18. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ecotec motor van,olajat nem eszi,cserébe köpi a tömítéseknél előszeretettel. Generalozás után nem szabad ennie,csak nem biztos h megéri .
2017. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pontosan mi a motorkódod? Igazából, ha azt nézed nem 5-6 milliós kocsit veszel hitelre x évre, hanem veszel egy ilyet 1,2 milla körül és még ráköltesz 2-3 ezret sokáig jó autód lehet. Nem akarok hitelt felvenni.
2017. dec. 18. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1.6 ette, abból sem mindegyik. Amúgy ezek a motorok jók, alapból nem eszik az olajat.

A sok km és a bojrészerek igénytelensége és pénztelensége tette tönkre őket.

Én is gondolkodtam ilyen autón, de egy 20 éves, széthajtott lom mindegyik.

RIP OPC G Astra :'(

2017. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Nekem Astra G ette minimálisan az olajat, de a gépkönyvében a maximálisan megengedett olajfogyasztás: 1000km/1L , ez alatt a szerelők sem akarnak nagyon foglalkozni vele.

Nekem most Astra H 1.9CDTI autóm van, ebbe 3-4000 km utn fogyaszt el 2-3dl-t, ez még mondván teljesen normális is a maga 239.000km-ével.

Aki azt mondja, hogy nem fogyaszt olajat az ő autója az vagy hazudik és nem akarja belátni, vagy annyira keveset használja az autót, hogy fel sem tűnik, vagy abszolút nem nézegeti az olajszintet, mert fingja sincs hol van a nívópálca! Minden autó fogyaszt némi olajat ez természetes..

2017. dec. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!