Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóknál ha sebességben van...

Autóknál ha sebességben van az autó akkor tényleg kuplungal kel fékezni? Elnézést ha roszul irtam

Figyelt kérdés
Kressz előt álok és azért kérdezem??? Nem árt ha tudom az ilyesmit
2017. dec. 17. 16:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom erre gondolsz:

az autó sebességben van. Ilyenkor gázelvételkor a kocsi halad tovább, mert lendületben van, de a motorfék jelenség pedig lassítja. Ez akkor is működik, amikor a féket nyomni kezded: a kocsi halad tovább, de a motorfék + a fék lassítja a járművet.

Ha a kuplungot benyomod ilyenkor, akkor a kerék és motor között megszűnik az összeköttetés (ez a kuplung feladata) és a kocsi mint tehetetlen tárgy gurul tovább. Ha így próbálsz fékezni, nagyobb erővel kell fékezned és - természetesen - jobban is kopik a féked.


A szabályos fékezés

Sebességben haladva a kocsit úgy fékezd, hogy először a féket nyomod be, majd amikor a fordulat 1500 köré csökkent, nyomd be a kuplungot.

2017. dec. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
41%

Áruld már el nekem #6-os,hogy mi volt az #5 kommentemben kötözködő.

Vagy a 6. érzek csillogtatása is bűn?

2017. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%
Fékkel fékezünk helyesírási bajnok.
2017. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
67%
Igaza van, borzasztó szarul irsz.
2017. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ha itt nem a helyesírással törődnétek akkor meghalnátok😂😂😂
2017. dec. 19. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!