Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leengedhetem forró autóból a...

Leengedhetem forró autóból a hűtővizet? Nem lesz gond ha hirtelen hül ki?

Figyelt kérdés
2017. dec. 12. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Inkabb várj egy órát
2017. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sőt, csak úgy lehet leengedni, ha a termosztát nyitva van, különben egy jelentős része nem folyik ki (például a motorblokkból)

Szerviszleírások úgy írják, hogy addig kell jératni, ameddig a hűtőventilátor el nem indul (nyitott hűtősapkával), és akkor kell megnyitni a leeresztőcsapot a hűtő alján.

Amúgy nem értem mi baja lenne a hűtőfolyadéknak, ha hirtelen hűl ki...

2017. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Így van , balesetveszélyes is ...
2017. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Várjál vele egy órát, és utána mehet. Egyébként forró autónál amint leveszed a beöntő sapkát úgy kiacsaphat hogy csúnyán megégetheted magad vele és akkor rohangálhatsz orvoshoz, és szenvedni is fogsz vagy 2-3 hétig.

A hülye sógorom megcsinálta azt hogy szinte üzemmeleg autónál elkezdett elforrni a víz, mivel a kiegyenlítő tartály annyira elvolt koszolódva hogy nem látta a szintet volt annyira hülye és letekerte akupakot hogy megnézze mi a helyzet, de akkora gőz csapódott rá a karjára hogy szinte kézfejtől, majdnem egészen a válláig teljsesen megégette a bőrét. Amikor bevitte másik sógor az ügyeletre és elmondták mitörtént meg is kapta a fejmosást, és utána szinte csak nyújtott karral tudott lenni napokig, mert annyira fájt neki. A bőre szinte teljesen eltűnt a karjáról iszonyatosan megégett neki, mondták is hogy ez olyan mintha tűzbe tette volna a karját. Szerencsére ma már teljesen rendbejött neki, és nyoma sincsen a dolognak, leszámítva hogy azon a karján alig van szőr.

2017. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet írni a hülyeségeket, attól még a szervizkönyv azt írja, hogy meleg motorból kell leengedni, nyitott termosztátnál. A leforrázás elkerülése végett hideg motornál kell megnyitni a hűtősapkát, és így járatni.


A korábbi hülyeségekkel szemben jöjjenek a tények:

[link]

2017. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Várd meg ameddig kihűl. Rokonom megcsinálta, hogy forrón akarta kiengedni. 8 napon túl gyógyuló égési sérülése lett a kicsapó gőztől, a mentő vitte el.
2017. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát én már nyitottam meg baromi óvatosan nem egy hűtő tetejét. Nem lett gondom.

Szóval Melegen jobban lefolyik, mert egyrészt a termosztát is nyitva. Másrészt melegen higabb is.

Én attól tartok nehogy véletlenül a hirtelen hideg levegőtől vetemedjenek az alkatrészek.

2017. dec. 12. 18:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb a hideg vizet leengedni, és vedd ki a termosztátot, így kifolyik minden, ha olyan típus.

Pl Opelnél kifolyik az egész termosztáttól függetlenül, 1.9 dízel golfnál nem.

2017. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Én attól tartok nehogy véletlenül a hirtelen hideg levegőtől vetemedjenek az alkatrészek."


Nem nagyon tudnak.

2017. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Az alkatrészek nem fognak fél perc alatt kihűlni. A fém is tartja a hőt, nem fog ott semmi vetemedni. A víz helyére beáramló levegő gyakorlatilag jelentéktelen mennyiségű hőt von el a motortól.
2017. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!