Ha valakit leszázalékolnak (láb problémák miatt) akkor van valami felülvizsgálat a jogosítványt illetően?
A párom elindította a folyamatot, hogy leszázalékolják. Egy betegség miatt a lábai nem 100%-osak, tud járni de biceg, nem tudja mozgatni a lábujjait, stb. Van akinek elvették a jogsiját ugyanez után a betegség után.
A párom viszont a betegség után tette le a jogosítványt (B), azóta is problémamentesen vezet.
Számítsunk valami felülvizsgálatra, alkalmassági vizsgára, ilyesmire?
Számíthattok. Főleg, hogy a jogsi időkorlátos és orvosihoz kötött.
Számíthattok arra, hogy nem normál időtartamra hosszabbítják majd.
Mozgásában korlátozott csak bizonyos feltételekkel vezethet autót.
(pl: gipszben NEM vezethet. Se kéz, se láb!)
Picit rébuszokban írtál, de nem is nekünk kell tudni a részleteket.
Az egészségi állapotban bekövetkezett változásnak lehet következménye a jogosítvány bevonása, ha az illető egészségi állapota miatt nem képes biztonságosan kezelni az autót.
Mindez azonban nem azt jelenti, hogy automatikusan el fogják tiltani a vezetéstől.
Akinek romlott a látása, előírják, hogy csak szemüvegben vezethet, de aki már szemüvegben sem lát jól, az nem vezethet.
A bicegős járás önmagában még nem biztos, hogy akadályozza a pedálok megfelelő kezelését, ha igen akkor lehet korlátozásokkal vezethet (kézi vezérlés beszerelése az autóba).
Az biztos, hogy a leszázalékolás során kell nyilatkozni, hogy van-e jogosítványa, illetve a háziorvos is intézkedhet, ha szükségét látja
Nem direkt írtam rébuszokban, bocsánat, csak nem igazàn tudom, mi lehet fontos részlet :)
A betegség egy idegpályák károsodásával járó, bénulásos szindróma. 10 éve folyt le a páromnál, újra meg kellett tanulnia járni, stb, mára csak a bicegés maradt, a lábujjak merevsége, és egyensúlyproblémák. A jogosítványát 5 éve szerezte, se a tanfolyam, se a vizsga, se az azóta is aktív vezetés alatt nem okozott problémát a lábai állapota. Elsőre átment forgalmi vizsgán, az orvosit megkapta. A háziorvosa teljesen képben van a kórtörténetével, nem csinált belőle problémát.
Most viszont úgyis kell mennie vizsgálatokra (indulásként labor + neurológiai szakvélemény, utána mehet vizsgálatra hogy leszázalékolják-e), innen gondoltuk, hogy talán a jogosítvánnyal is lesznek ilyen mutatványok.
A leszázalékolás folyamán kell nyilatkozni a jogosítványról, de, ha az egészségi állapota eddig is lehetővé tette az autó vezetést, és nincs állapot romlás, nem fogják vissza vonni a jogosítványát.
Súlyosbodó tünetek esetén is ott van még az említett lehetőség, hogy kézzel működtethetőre alakítják a pedálokat, de a leírtak tükrében erre sincs szükség.
Autó vezetést befolyásoló betegség esetén, a leszázalékolástól függetlenül felszólítják a beteget a jogosítvány leadására, komoly indokkal szokták csak bekérni (pl eszméletvesztéssel járó betegség)
#4
Köszönöm, értem!
Az állapota 6-7 éve stagnál, a neurológus szerint ilyen marad élete végéig, esetleg javul majd egy kicsit idővel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!