Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo matiz 0.8 2003-as....

Palkó Csaba kérdése:

Daewoo matiz 0.8 2003-as. Villog a chek engine lámpa,3és nem megy az autó. A gyujtás cserélve lett! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Daewoo matiz 0.8 2003-as. Villog a chek engine lámpa,3és nem megy az autó. Ha álló helyzetben lepadlózom akkor hullámzik. Kicseréltük a gyertyákat meg a gyujtás elosztót is de nem változott semmi. Menet közben jelentkezett egyik pillanatról a másikra.

2017. nov. 29. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
El kéne vinni kiolvastatni. Ha már villog az egyszerre minimum 2 hibát jelent, vagy valami komolyabbat. Padlózni se nagyon kéne. Lehet hogy egr szelep
2017. nov. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve volt ugyanez. Úgy kezdődött, hogy autópályán lassításnál, mikor visszaváltottam 4-esbe leállt alattam a motor. Csak úgy egyik pillanatról a másikra. Majd sorozatban nem lehetett melegen elindítani a motort, csak 2 óra várakozás után. Alapjáraton lefulladt, stb. A kiolvasás nem jelzett semmi hibát egyik alkalommal sem. Végül a márkaszervízes pasas megkérte egy ismerősét, hogy hozzon egy ugyanolyan Matizt be, és egyesével cserélgették az alkatrészeket, melyikkel indul el. Utána 3 hétig volt jó, és kezdte előre. Garanciásan cserélték a gyújtás elosztó teljes blokkját, legalábbis ezt mondták. De addigra én már nem bírtam tovább idegileg és megszabadultam tőle.
2017. nov. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon bírom, amikor hozzáértés nékkül elkezdenek emberek cserélgetni több tízezer Ft-os alkatrészeket és a probléma továbbra is fennt áll. Ez épp olyan, mintha a konyhádban elromlana a mikró, de Te hűtőt vennél helyette!! Pfff...


Nekem Astra G-nél volt ilyen, ütemtelen működés: hengerfejtömítés égett át, beköpte a 3. hengernél lévő gyertyát folyamatosan. Érdemes elvinnetek szerelőhöz, majd ő megmondja mi a helyzet!

2017. nov. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt írja az autóhoz adott kezelési gépkönyv, hogy ha a lámpa kigyullad, akkor haladéktalanul ki kell olvastatni a hibajelzést.

Ennyi. A saccra barkácsolás csak kárt okoz, és sokba fáj.

A kiolvasás ötezer, és pontos hibalistát kapsz.

Én azonnal elvittem kiolvasatni, azt mondta a szerelő, hogy műszaki vizsgáig járhatok vele, ha nem zavar, hogy a sárga világít.Szerencsére más baj nem ugrott be közben. Vizsga előtt negyvenezerért cseréltek alkatrészt, azóta nem világít.

2017. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt elfelejtettem odaírni, hogy kiolvastattam a hibakódot. A gyujtás nem megfelelő ezt olvasta ki a szerelő. Pont azért írtam ide mert nem szeretném ha minden félét elkezdenének rajta cserélni. Az egr szelepet kitisztítottam és működik( nyit,zàr rendesen) az autó mégsem megy. A motor remeg mint amikor a gyujtás kihagy. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. nov. 30. 06:27
 6/6 anonim válasza:
Tudom,hogy késő a válasz,de ha valaki ilyet tapasztal,és nincs nála kódolvasó,és remeg a motor alapjáraton akkor a pipákat egyenként le kell húzni. Amelyik pipánál nincs sok változás ott a szikrát meg kell nézni. Ha van szikra akkor annál a hengernél injektort kell cserélni,aminek az új ára az eredeti 18 ezer az utángyártott meg 9 kb.Ezek még egyszerü motornak mondhatóak.
2020. okt. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!