Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapest Siófok autópályán...

Budapest Siófok autópályán most,2017 novemberében kell venni Veszprém megyei matricát?

Figyelt kérdés

arra az 5 km-re? mindegy mikor veszik, onnantól egy éves, ugye? azt tudom hogy régen nem kellett veszprémet venni, aztán 2015-ben megjelent ez a cikk: "A januártól bevezetett új útdíjrendszer egyik legtöbbeket foglalkoztató kérdése lett, hogy az M7-esen a Balatonhoz hány megyei matricával lehet eljutni. A megoldás: négy megyei matricát kell venni például egy siófoki úthoz, ez pedig évente 20 ezer forintba kerül.

Több olvasónk is arról számolt be, hogy a kormány által kiadott térképeket úgy értelmezi, hogy bár az M7-es néhány kilométeren áthalad Veszprém megyén, a Veszprém megyei matrica megúszható a szomszédos megyei matricákkal. Ez nem így van.

Egy Budapest–Siófok úthoz négy megyei matrica szükséges: Pest, Fejér, Veszprém és Somogy megyei – mondta az Indexnek Róna Márta, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. kommunikációs vezetője.


Róna Márta azt mondta, hogy ha valaki Budapestről halad Siófokra vagy vissza, akkor egyértelműen négy megyét érint az M7-esen, tehát megyei matricából négy kell az úthoz, és ez összesen évente 20 ezer forintba kerül a személygépkocsik vezetőinek. "

[link]


hol a legolcsóbb a megyei matrica?



#autópálya #Veszprém #autópálya-matrica #budapest-siófok #siófok budapest
2017. nov. 22. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kell.

Sokszor járunk arra, rokonság ott lakik, mi Pest mellett.

Csak Pest, Fejér, és Somogy megyei matricánk van. Sosem kaptunk még semmilyen papírt vagy büntetést.

2017. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenhol ugyanannyi, 5000 ft/megye.

De lehet, ha most akarod venni, jobban jársz egy havi matricával. Az csak 4800 ft, és az egész országra érvényes korlátlanul.

ha rendszeres lesz a járkálás, majd megveszed kan. 1-től a megyeieket.

2017. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell Veszprém megyeit venni arra a szakaszra!

Én sokszor járok Bp.-Siófok között,megérdeklődtem több helyen,neten is és nem kell!

Ha kellene,akkor már kaptam volna büntetéseket.

2017. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Veszprém megye kihagyható már (először kellett volna éppen a megyei rendszer bevezetése után 2015-ben). A megyei matrica mindenhol 5000Ft/megye, és a következő év január 31-ig érvényes. Ugyanakkor ha nyáron leugrasz egyszer a haverokkal, akkor nem éves megyei, hanem pl 10 napos országos matricát kell venned.
2017. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Bakker,kezdek belegabalyodni,hogy tényleg,ez most hogy is van?

Tegnap jöttem Bp.-re Siófokról,Somogy-Fejér-Pest megyei matricával

lesz büntetés?

2017. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

#5: nem lesz büntetés. Mert a Somogy megyei használható a 90-es lehajtóig(-tól, Balatonvilágos, 71-es út), a Fejér megyei meg használható onnantól(-ig). Térképek itt:

[link]

2017. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-5 vagyok!

Köszönöm(jük) 6-os,végre egy értelmes magyarázat a link alatt!

2017. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hivatkozott cikk több, mint 2 éve elavult.

Itt olvasható a jelenleg hatályos jogszabály:

[link]

A Fejér megyei és a Somogy megyei matrica is a 90-es kijáratig érvényes, tehát a Veszprém megyei nyugodtan kihagyható.

(nem is értem minek árulják egyáltalán)

2017. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én azt olvastom, hogy már vásárlás pillanatától egy év a megyei, nem kell megvárni jan 1-et, igaz ez?
2017. nov. 23. 07:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Rosszul olvasod. A megyei és az éves matrica is a vásárlás pillanatától a következő naptári év jan 31.-ig érvényes. Tehát idén már érdemes megyei/éves matricába beruházni.
2017. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!