Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 54AH Exide Hagen akku 5 nap...

54AH Exide Hagen akku 5 nap alatt lemerülhet, ha 2 hónapos és 5 napja 50km-en át töltöttem?

Figyelt kérdés
2017. nov. 22. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

NEM! Nekem BOSCH S4 70Ah akkum van és van hogy 2 hétig sem használom, pöccre indul.

Vagy a generátorod kezdi megadni magát (nem tölti fel az akkud, gyenge a töltésed) vagy valami fogyasztó folyamatosan szívja az akkudat. Elvileg nyugalmi áramot mérni lehet rajta, lezárt állapotban is.


Első körben mérj rá a generátor töltőáramára, ami nem lehet kevesebb mint 13.8-14.4V, Ha ennél kevesebbet mérsz, akkor ott kezdődik a baj. UTána vizsgáld meg, hogy ez a feszültség eljut-e az akku sarujáig, illetve hogy nem-e melegszik a kábel/saru. Ezek al eggyakoribb "generátor hibák".

2017. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja nem azért csak elvi szinten érdekel,hogy ha minden jó és nem merült az akku,akkor ~1 hét megárt e neki ennyit ilyen időben,hogy indít e mert,eddig mindennap használtam.
2017. nov. 22. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy akkumulátornak illene legalább 5 évet probléma mentesen szolgálni, tehát 5 nap alatt érdemi ok nélkül nem merülhet le.

Érdemi ok,vha felkapcsolva felejtett világitással állt az autód, vagy más fogyasztó ment róla hosszú ideig.

2017. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvi szinten nem kellene kérdéseket kitalálni :-)
2017. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

miért?

Az embert csak gyakorlatban érdekelhetik a dolgok,elvi szinten már nem is?

Az orvos rezidens is első nap műt,és nem tanul-tanult róla előtte,csak nekiugrik?

2017. nov. 22. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!