Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát hiba lenne?

Termosztát hiba lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mazda 6 benzines 2005 autorol lenne szo es az a baj h a homero most igy hidegben nem tud felmenni 90 fokra. Megyek vele par kilometert es egyszeruen 200 meter utan megmozdul a mero, futes mar kezd lenni de a 90 fokot nem birka elerni... baj ez vsgy ez ilyen lenne? Ha megallok az autoval par percre felmegy 90 fokra aztan megint visszahul kicsit ahogy elindulok. Koszi elore is!

2017. nov. 22. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor hideg idő kezdetén mindenkinél előjönnek a termosztátos bajok. Ugyan ez volt a baja a tdi s versenyzőnek is ott már kiveséztük a témát.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__89..

2017. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi h belinkelted magamtol nem talaltam! Az a gond, h megoszlik ott is a velemeny... mert a futes nalam is be van kapcsolva es ott erzem feltunoen hsmar h melegszik de valamiert megreked ott...
2017. nov. 22. 12:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Most kiprobaltam, jarattam allo helyzetben a motort es figyeltem a ket csovet! A radiator felso csove az melegszik ahogy a motor is de a termosztatbol kivezeto (a radiator also csove) hideg maradt sokaig! Viszont a futes nekem eddig 23 fokon volt most lehuztam 15re(alacsonyabbat nem lehet) kivancsi vok igy mi lesz
2017. nov. 22. 12:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyanús hogy a tied termosztáthibás. De! Ugye ha elérte az üzemi hőfokot nyit a termo és engedi a radiátorba a vizet. Na most ha álsz értelemszerűen jobban melegszik ilyenkor kéne a ventinek kapcsolnia. Mostani hűvösebb időben ez nem biztos hogy megtörténik. Te áldogálsz a vízpumpa meg a teljes körön keringeti a vizet stabilan 90 en tartva. Ha elindulsz a radiátor megkapja a menetszelet amitol visszahűl a víz valamivel, és megy a vízhőfok mérő felé. Az a pár fokkal hűvösebb víz hamarabb elér a jeladóig mint hogy a te feltételezhetően viaszos termosztátod visszazárjon. Erre még rádob a fűtés is egy lapáttal és meg is van a dolog. Mielőtt szervízbe vinnéd (mert ott ha jó a termosztátod akkor is kicserélik, ugye mert olyan rendesek..:'D) nézd meg hogy melegszik a motor pl 90-100 as tempónál 4 ikben fűtés nélkül. Ha akkor is visszaesik folyamat akkor termosztát. Mert egyes típusoknál rendesen meg kell bontani a motort hogy hozzá lehessen férni. A másik meg -a típust nem ismerem- de ha van olajköri termosztát azt is érdemes csekkolni.
2017. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valamit azért nem árt tisztázni. A radiátor felső csöve van a termosztáthoz kötve
2017. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okes kiprobalom ma teljes futes nelkul! Koszi a tippeket! :D
2017. nov. 22. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja nem, az alsó bocsánat félreértelmeztem
2017. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem! Ebben az also! Ez biztos nem is ertem miert...
2017. nov. 22. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!