Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az Opel...

Mex11 kérdése:

Mi a véleményetek az Opel Astra J 1.7 CDTi 130 lovas motorjáról?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy elindulásnál gyenge, illetve alacsony fordulaton?

130-as autópálya tempónál mennyit fogyaszt?


2017. nov. 7. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a motor gyenge. 1000 fordulaton 150nmes nyomatéka van.

A baj az amiért hiheted hogy a kasztni brutálisan nehéz.

2017. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem kombim van, ilyen motorral. A kasztni valóban nagyon nehéz, robosztus, de szerintem növeli a biztonságérzetet.

Az hogy kinek mi a gyenge az teljesen szubjektív. Nekem pl. egyáltalán nem az. Viszont kisebb motorral nem venném meg. A szívó benzinesek, meg az 1,3 dízel valószínűleg kevés ehhez az autóhoz, a 110 lovas dízel is határeset. Piros lámpánál simán gyorsítok a többiekkel. Versenyezni nem fogok vele, de ez a kocsi/motor eleve nem arra való. Ha valaki versenyezni akar vegye meg a 1.6 T motorral, aztán meg tankoljon dupla annyit mint én.

130-nál kb 5,5 lehet a fogyasztás. A computer 5 alá írja, de az alábecsüli a tapasztalatom szerint kb 0,5 literrel.

2017. nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a motor, de a gyengébbik változat van. Még erre se mondanám, hogy gyenge elindulásnál. Ha csak nem kell kilőni, általában nem nyomok gázt kuplungemelésnél, mert alapjáraton simán elindul. Utána is gázadásra rendesen megindul.

Rendszeresen autópályázok vele. Óra szerint 140km/h-nál kapcsolom be a tempomatot. Körülményektől függően 5,5-5,8 körül fogyaszt.

(A kaszni tömege és szilárdsága nem feltétlenül egyenesen arányos. Lásd K Astra)

2017. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!