Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejár a jogsim? Hallottam, h...

Lejár a jogsim? Hallottam, h valakit azért büntettek, h a 4b pontot nézte 2025 lejáratt. Viszont a 11. Pont kategória érvényességet nem látta, ami alapján lejárt.

Figyelt kérdés
2017. nov. 6. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Két lejárati idő szerepel rajta, az orvosi alkalmasság ideje és a kategória érvényessége. Fizikailag viszont 3 dátum határozza meg, ugyanis Magyarországon továbbá személyigazolvány helyett is használható. Mondjuk azt én sem értem, hogy miért eltérő dátumokkal adják meg, sok értelme nincs.
2017. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért eltérő dátummal mert maga a kártya 10 évig érvényes a B kategória meg 10, 5, vagy 2 évig (életkortól függően).

Viszont a kategória érvényességének lejárta után is igazolhatod magad a kártyával, illetve vezethetsz segédmotort (vagy épp mopedautót).

2017. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mi alapján kell értelmezni a 11.pontot? Meg hogy kell kiolvasni mert úgy van, hogy ami ott szerepel dátum vagy visszafelé kell kiolvasni vagy abban a sorrendben ahogy ott van. Ez mi alapján történhet szerintetek? Nagyon megtévesztő..
2017. nov. 6. 15:09
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

A 4b. pont, a jogositványon azt jelöli, meddig használható a kártya személyazonositásra.

A kategóriák érvényessége azzal a dátummal nem feltétlenül esik egybe, sőt nagyobb az esélye, hogy nem esik egybe.

A jogositvány hátoldalán, kategóriákként van jelölve az érvényesség a 11 oszlopban.

Mindezt el szokták mondani a KRESZ oktatáson, időnként TV-ben, rádióban, elérhető információ az interneten, a "nem tudtam" nem mentesítő tényező.

2017. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, nem mentesítő tényező, viszont nem értem miért kell így komplikálni a dolgokat. Ami a legrosszabb, hogy amiket interneten olvastam róla eltérő információkat tartalmaz! Az egyik oldalon az életkort írja például, hogy pl: 40 éves kor alatt 10 év az érvényességi ideje. Másik oldalon ezt meg se említi, csupán, hogy akinek 2012 után lett kibocsátva a jogsija, annak a 11. pontot hátulról előre kell értelmezni. Szóval nem kicsit félreérthető. Nekem egyébként ha hátulról olvasom ki a dátumot, ugyan az jön ki mint a 4b-be. Így gondolom az enyém még érvényes. 40 év alatt vagyok.
2017. nov. 6. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:

A dátum formátuma: nap-hó-év.

De ha megnézed előtte a 10. pontot, hogy mikor vizsgáztál, ebből ezt ki is tudod deríteni.

2017. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Nincs ilyen hogy kategória érvényesség. Ha megszerezted akkor az meg is lesz visszavonásig. Orvosi érvényesség van, az jár le időközönként és van egy személyazonosításra alkalmassági érvényesség. Ennek az ideje is látható a kártyán. Ha lejár az orvosi akkor nem vezethetsz. És az jár le hamarabb.
2017. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző: nem kell a szőrszálat hasogatni, mindenki tudja, mit jelent a kategória érvényessége.

Egy adott kategóriára akkor érvényes a jogosítvány, ha 2 dologgal rendelkezik az ember:

1. sikeres forgalmi vizsga

2. egészségügyi alkalmasság.

Ebből az első nem jár le, a második igen. Amikor lejárt, akkortól az adott kategóriában nem vezethetsz járművet, tehát az adott kategóriára nem érvényes a jogosítványod. Más szóval, a kategória érvényessége lejárt, az egyik szükséges feltétel megszűnésével.

2017. nov. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az újabb jogsikon (talán 2013-tól) nap.hó.év a formátum. A régin év.hó.nap volt.
2017. nov. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!