Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valahogyan a "vadak"...

Lehet valahogyan a "vadak" ellen védekezni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például arra, amikor váratlanul az ember elé ugrik egy szarvas, és az agancsa átszúrja a légzsákot...

Nincs valami maszek cucc amit ha a kocsi elejére teszek maga alá gyűri a dögöt?

Nem akarom hogy a nekem vagy a szeretteimnek legyen ebből baja

Mert hát sokszor hiába figyel az ember ködbe, vagy sötétbe...



2017. nov. 4. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a vonalon haladva nem szabad autóba ülni, mert hallottam én már olyan esetről is, hogy csak egy nyulat ütöttek el, de a safőr elrántotta a kormányt és egy fára tekeredve végezték.
2017. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Létezik gallytörő rács, de egy Suzuki Ignisen furán nézne ki. Viszont olyan is van, hogy vadriasztó síp(?). A pontos nevét nem tudom, de a kocsi elejére lehet szerelni, és menet közben fütyülő hangot ad ki, amit ember nem hall, de az állat igen, így elkerüli az autót. Valójában nagyon kevés állat okoz balesetet, igazából az emberektől kellene félni.
2017. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Rács sem fog semmit érni, aki látott már pl kifejlett szarvas az tudja milyen magas. A teste simán magasabban van mint egy átlagos autó motorházteteje. Innen meg gallytörő rács max a lábait kapja el a teste ugyanúgy a arra repül mint anélkül.
2017. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos csak az ima segít. Ezek a vadak a másodperc tört része alatt ugranak ki eléd. Ezért sokan hatalmas ijedtükben 110-nél esztelenül elkezdik rángatni a kormányt. Valóban, egy jól felkészült sofőr akár el is kerülheti az ütközést egy jó kikerüléssel, de az esetek 95%-ában ez csak rosszabbat eredményez, az árokban is kiköthetsz.

Amit tehetsz: satufék. És ahol tudod, hogy vannak vadak, ott max 70-el menj. Olyan, hogy az aggancs átszúrja a légzsákot, na ilyet még nem is hallottam.

2017. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Pár száz forintos tétel az autó elejére szerelhető (ragasztható) vadriasztó síp, amit a menetszél hoz működésbe. Amúgy meg annyira nem hegyes a szarvas agancsa, hogy az képes legyen a légzsákot átszúrni. De ha képes lenne is, addigra a zsák már rég megtette a hatását, és lelassította a testedet.
2017. nov. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vadriasztó és szerencse.
2017. nov. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolok itt például arra, amikor váratlanul az ember elé ugrik egy szarvas, és az agancsa átszúrja a légzsákot..."

Szerinted ez valós veszély? Mert szerintem nem.

Eléd ugrik a szarvas, oldalról megütöd. Általában így szokott lenni, ritka az, hogy a szarvas szembeáll az autóval és leszegett fejjel ugrik egyet, hogy ne kapja el a motorháztető.

Tehát megütöd a szarvast, ami jellemzően könnyebb, mint az autó. A szarvas eldől vagy elrepül, az autó összetörik. Mivel oldalra dől, az agancsa nem nagyon találkozik a légzsákkal. De ha véletlenül az ablakot is támadná a szarvas: az üveg elég kemény és nagy sebességgel, hegyesszögben érkezik. Vagy "lecsúszik" az agancs, vagy összetörik, még mielőtt bejönne az ablakon. Nem titánból van az.

Nem kell tehát ettől félned, a szarvas agancsa nem rendez tömegmészárlást odabenn. Ha csak ettől félsz a vadakkal kapcsolatban, nem kell öklelővasat hegesztened előre, elég az autó aktív és passzív biztonsági felszerelése.

2017. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Volt itt egy srác akit egy szarvas agancsa szúrt agyon a volán mögött, ez igenis valós veszély
2017. nov. 6. 20:06
 9/15 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat és a megnyugtatást :)
2017. nov. 6. 20:07
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom az milyen autó volt, “ott” nem voltam, a pletyka meg hát milyen... de az tuti hogy meghalt az a valaki
2017. nov. 6. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!