Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jovo honapban kezdem a jogsit....

Jovo honapban kezdem a jogsit. Kismotorra szeretnem letenni. Van egy Yamaha DT 80-asom. Azzal a jogsival vezethetem? Ismeroseim szerint vezethetem, hiszen nincs rajta rendszam, es a rendorok a rendszamosokat figyelik.

Figyelt kérdés
2017. okt. 27. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

A kismotor mint kategória az A1-re vonatkozik, amivel 125 ccm-ig vezethetsz. Szerintem te a segédmotorra gondolsz.


Vezetheted, hiszen benzinnel megy nem jogsival. Jogilag viszont nem vezetheted. Óvatosan ezzel. Ha balesetet okozol vagy te vagy a vétlenfél a kategória túllépés miatt rajtad verik el a port. Igen, baleset esetén bemérik a ccm-t.

2017. okt. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

AM (vagy M) azzal nem,azzal 50cm3-ig.

A1 vagy A.korl vagy felette vezethetnéd,de rendszám nélkül nem vezetheted.

a rendőr tényleg 10/9 elenged,mert tudják,hogy a biztonság nem 30cm-on és 2 lóerőn múlik.

És ha jön 1 kötekedő rendőr? "oppá,ez gyári 80 cm3" és megbüntet ,jársz bíróságra emiatt és stb.

Add el és vegyél 50-eset.

2017. okt. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Birosagra biztos nem fog jarni emiatt ha csak nem okoz balesetet vagy ittasan/bedrogozva kapjak el... Egy egyszeru engedel nelkuli vezetes az csak egy komolyabb szabalysertes kap egy 100ezres csekket meg esetleg eltiltjak egy ket kategoriatol egy idore... De ugyis benzinnel megy attol meg :D
2017. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán vezetheted csak ne fogj ki kötekedő rendőrt , nekem is 80-as dtm van és egyszer se basztak meg miatta
2018. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!