Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtás probléma Babettánál,...

Gyújtás probléma Babettánál, hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy bármit csinálok, nem ad szikrát, a gyertya biztosan jó, a pipát nem tudom. le kellene ellenőriznem az egész rendszert, de hogyan álljak neki? Melyik tekercset nézzem multiméterrel és azt melyik mérőállásba kapcsoljam? Aki tudja, legyen szíves a lehető leg részletesebben, köszönöm.
2010. máj. 29. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
esetleg a pipa ellenőrzésére tudok adni javaslatot: szúrd bele az ujjad, és kérj meg valakit, hogy tekerje be. tudom, hogy elég hülyén hangzik, és mazohista megoldás, de ez van. agyon nem csap. már próbáltam így pipát (fűnyíróét), ha semmi, akkor a pipával van baj, ha megüt (kb olyan erősen mint azok a tollak, vagy öngyújtók amik nem annak funkcionálnak, ahogy kinéznek, hanem megráznak, ha megnyomod. poénos hülyeségek. tehát túl lehet élni.)
2010. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha megráz, akkor a pipa rendbe :D
2010. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ma 22:26nek

hú de kontár módszer ez az új benyomós dolog.

Nagyon kellemetlen és nem így szokták megnézni.

Én általában úgy nézem meg hogy a gyertyát kiveszem és a vissza dugom a pipába és a hengerfej falához rakom a gyertya végét majd megkérek valakit hogy rúgja be vagy tekerje be így megtudom állapítani hogy van e szikra vagy nincs ja és azt is megtudom állapítani hogy jó-e a szikra.

2010. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
talán ez jobb módszer :D nemvagyok szaki, annyi tapasztalatom van, amennyit leírtam. nem azzal a szándékkal markolásztam a pipát, hogy mikor fog már megrázni :D a haverommal próbáltuk megcsinálni, a pipa mögött meg volt repedve a gumi (nem láttam) és én ott tartottam, a barátom meg berántotta. engem meg megrázott. ebből azt a következtetést vontam le, hogy nem a pipával van gond, és nem halsz bele ha ilyen módon próbálod meg (nem ezt akartuk megpróbálni, amikor csináltuk, de sajnos sikerült.). de szerintemis jobb módszer a harmadik. az első voltam.
2010. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

22:39 vok

Amúgy biztos vagy te benne hogy a gyertya jó mert jártam már úgy hogy új gyertyát raktam bele a motorba és egy hónapig tartott ki utána meg már nem adott szikrát.Bele tettem egy másik használtat és jó lett szóval először azt próbáld meg.A pipát is nézd át meg a tekercset is mert lehet hogy az ment tönkre vagy esetleg vezeték szakadt meg a kapcsolónál vagy valahol.

2010. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, az ujjbedugóst ki kell próbálnom :D ;) A gyertyának nem lehet baja, 3at is kipróbáltunk vele. Na és a tekercset hogy tudom megnézni, hogy nem-e annak van baja?
2010. máj. 30. 07:35
 7/9 anonim ***** válasza:
oda mást kell beszúrni? :D
2010. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez most 207-es vagy 210-es bableves ?????????
2010. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
207 és nincs benne tirisztor
2010. máj. 31. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!