Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha havonta max 3 napot autózok...

Ha havonta max 3 napot autózok, akkor megéri saját kocsit fenntartani, vagy jobb kölcsönözni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 20. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Autót venni és autózni az soha nem éri meg, ezt tisztázzuk. Na de a lényeg, hogy a kölcsönzés hülyeség szerintem, mert nem úgy van, hogy eszedbe jut valami, és betoppansz az autóba. Meg az sem mindegy, hogy mit takar a 3x autózás?
2017. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az 1. válaszoló!
2017. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Autó kölcsönzése also hangon 5000ft körül van körülbelül. Tehát egy hónapban 15000Ft-ba + a beletankolt üzemanyag.

Ez évente 180000ft+ tankolás.


Egy autó éves biztosítása kb 30000Ft(ez függ az autótól, mikortól van jogosítványod stb.).

Nyílván karban kell majd tartani, ha évente rászámolsz 50000ft-ot így évi 80000ft ból simán kijösz, persze + tankolás.

Az évi 50000ft-fedezi a műszakit, illetve a felmerülő javításokak, szervízeléseket.

2017. okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha pesti vagy, ajánlom a greengot figyelmedbe.
2017. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olcsóbb kölcsönözni.
2017. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1-esnek nincs igaza. Nekem igenis megéri.

De én napi 2x30 km-t megyek, heti 5 nap. 20 éves swiftem van, gyakorlatilag költségmentes, az adója nagyon kevés, biztosítása szintén. Tömegközlekedéssel drágábbra jönne ki, és több idő lenne eljutni bárhová. És ugye az idő pénz...


De te nem használnád sokat, ezért nem biztos, hogy érdemes venni.

És az a havi 3 nap hosszú út? Csak kocsival lehetne megtenni?

2017. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kb 200 km/hó, arra, kell, hogy meglatogassam szüleimet, bevásároljak nekik, egyúttal magamnak is, ilyesmi.

Általában tömegközlekedek, Szegeden nincsenek akkora távok, a parkolódíj viszont 500 Ft per óra.

2017. okt. 20. 11:31
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Havi 3 napra én inkább kölcsönöznék....

azok karbantartott autók, nem lehet bajuk, ha meg mégis akkor nem neked kell kifizetni


200km az meg maximum 5000 ft tankolást jelent

2017. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kölcsönözni meglehetősen macerás. Sok cégnél csak KP-ben fogadják el a kauciót, ami a legtöbb esetben 5 számjegyű.

Ha pseti vagy, talán itt érdemes körülnézni:

[link]

2017. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"1-esnek nincs igaza. Nekem igenis megéri. "


Neked megéri, oszt mégis saját autód van. Mindegy hogy Swift, vagy milyen autó.

Az autózás nem olyan, hogy csak a költségeken gondolkozunk. Hanem az autót azért tartjuk, hogy pl ha vasárnap reggel 5kor el akarok indulni, hogy délelőtt odaérjek a tőlem 250 km-re lévő rendezvényre, akkor tudjak elmenni. Ja és úgy, hogy lehet csak most, szombat este találtam ezt ki. Autókölcsönzővel ezt hogy oldod meg?

Vagy hazaérsz munkából, szakad az eső, éhes vagy, de nincs a házban sem hús, sem olaj, se só, vagy bármi, ami nélkülözhetetlen a kajához. Betoppansz az autóba, bevásárolsz, hazamész. Autókölcsönzővel ezt hogy csinálod meg?

2017. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!