Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem fog felrobbanni a led-est...

Feri023 kérdése:

Nem fog felrobbanni a led-est izzó?

Figyelt kérdés
Rendeltem wish-ről egy led-est izzót de nincs rajta hűtő csak sima levélként izzó minőségre jól néz ki a fényereje hihetetlenül jó, de beparáztattak hogy fel fog nekem robbanni mert túlmelegszik. Valakinek van tapasztalata? A ne tedd be mert nem szabályos válaszok nem érdekelnek, tudom hogy nem szabályos,de inkább lássak a sötétbe. Túl sok vaddisznó balesetet láttam már

2017. okt. 19. 17:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*csak sima led izzó
2017. okt. 19. 17:36
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak hogy a fogalmakat tisztába tegyük. Led vagy izzó. Az izzó izzószállal működik, a led pedig a félvezető fényemittáló effektusa.Ledet felrobbanni még nem láttam, maximum rövidebb lesz az élettertama, ha nem elegendő a hűtés. De nem lehet általánosságban kimondani van hűtő akkor 2 éve, ha nincs akkor meg 2 nap, mert kicsit több tényezős a dolog.
2017. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Felrobbanni nem fog,max.pattan egyet és kialszik,esetleg elolvad.
2017. okt. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És kigyulladni sem tud?
2017. okt. 19. 18:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam még ilyent. Az hagyományos izzó sokkal több hőt termel, tehát eleve nem éghető a környezet, a led meg vagy üveg vagy valamilyen nem éghető tokban van a félvezető, ami szintén nem jellemző hogy éghető.
2017. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 1passat9 válasza:
Egy LED sosem fog kigyúlladni,sem felrobbanni.
2017. okt. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

"tudom hogy nem szabályos,de inkább lássak a sötétbe."

Addig fogsz látni vele a "sötétbe" amíg nem jössz velem szembe. Mert ha engem vakítasz el az égbe szanaszét világító ledes szaroddal, akkor rádtolom a hat darab reflektort a tetőről, meg a négyet alulról, aztán akkor lássál bármit is, hülyegyerek.


Nem illegális és közveszélyes ledes szarokkal kéne bohóckodni hanem kicserélni a bemattult, ezeréves lámpatestet.

2017. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Műbizonylat van-e kérem azokról a reflektorokról és tisztában van-e vele, hogy munkalámpát csak álló járművön lehet használni, ergo ugyanolyan "illegális" más levakítása vele mint akit szid?
2017. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Egy LED sosem fog kigyúlladni"


Ó dehogynem, csak szakszerűen kell csinálni. BMW gyári meztelen menetfényét teszteltem munkakörben. Meztelen alatt azt értem, hogy a hűtőbordán csak a félvezető dióda volt az elektronika az külön egység. Pikk-pakk elkezdett füstölni azzal, hogy a labortápot CC módban addig tekertem fel, míg sok lett neki az áram 12V tápfesz mellett. Ez volt a teszt lényege, mielőtt még barbársággal vádoltok.

2017. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
19:47 félreértés ne essék 2011-es Golfom van ezáltal nem hiszem hogy be lenne mattulva a lámpám.Azért gondoltam a cserére mivel van egy 3 éves kislányom és mióta reggel sötétben hordom ovodába jobban örülnék neki ha többet látnák az útból mint most. De gondolom neked ez érthetetlen mivel a szavaidból azt szűrtem le hogy egy ostoba kihaénnem paraszt suttyó vagy akinek azt sem tanították meg az iskolában hogy előbb értelmezze a szöveget! Ott fent írtam te önkéntes rendőr hogy a ne rakd be nem szabályos szövegek meg a stb nem érdekel, de te mégis leírtam! Szerintem ülj vissza még egy pár évet az iskolapadba reflektormatyi
2017. okt. 19. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!