Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékbetét kopásra utal ez a...

Fékbetét kopásra utal ez a jelenség?

Figyelt kérdés

A kérdésem az hogy az autóm kb 5-10 km folyamatos menet után amolyan csikorgó, nyikorgó hangot ad, leginkább akkor ha teljesen sima, egyenletes úton megyek vele. Ha rálépek a fékre akár egy picit is csak akkor elhallgat, majd amikor nem vagyok rajta a fékpedálon a zaj tovább hallható. Ha leállok az autóval pár percre és utána újra elindulok, egy darabig csöndben van, majd kb 1-2 km után ismét hallani a zajt.


Régebben durván 4 éve volt ugyanilyen problémám, akkor fékbetétet kellett cserélni, mert el volt kopva, és utána megszűnt a gond.

Mielőtt itt jönnének az okoskodások leszögezem hogy most fél éve másik autót használok, másrészt fél éve kezdtem el újra vezetni, előtte két évig nem vezettem, mert máshol laktam, nem kellett autó, meg elég sokat felejtettem ebbe a témában, és nem tudom hogy egyáltalán jól emlékszem-e hogy a féknél kell keresni a hibát így.

Bocsi az értetlenségért de manapság elég szétszórt vagyok... Az autót a szerelő ismerős csak pénteken tudja megnézni, de ő semmit nem mond ameddig nem látja mi a gond, tehát ezért kérdezem itt hogy tényleg jó-e a gyanúm, mert eléggé idegesít ez a dolog is.


2017. okt. 17. 20:16
 1/4 Beviz Elek ***** válasza:

A kopott fékbetétnek akkor van hangja amikor fékezel. Itt inkább az a baj hogy sokat állt és nem jár rendesen a munkahenger. Ki kell szedni a betéteket, megjáratni, kitakarítani a munkahengereket, bezsírozni a csajokat.


Rossz esetben nyeregcsere, de az csak észrevennéd ha teljesen berohadt.

2017. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kosz, vagy vmi nagyobb sárdarab, kavicsdarab szorult oda. Ha elkopott volna a fékbetét, fékezéskor hallaná a csikorgást.
2017. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg tudod nézni a két szemeddel a betéteket
2017. okt. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egyenes úton a fékpedál érintése nélkül jön elő a probléma akkor nem szorulás vagy ilyesmi probléma van. Silány minőségű a fékbetéted és üvegesedik, ahogy melegszik nyikorog. Ahogy írtad is, korábban már a fékbetét csere megoldotta, most is ez lenne jó eséllyel.
2017. okt. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!