Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonon kuplunglamellák...

Simsonon kuplunglamellák cseréje bonyolult? Kb. mennyibe fog fájni?

Figyelt kérdés
Simson s51 enduro
2010. máj. 28. 19:50
 1/4 A kérdező kommentje:
És hány lamella kell? Otthon megoldható a cseréje?
2010. máj. 28. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Otthon simán megoldható.

az alkatrészköltség kb 5000 ft.

2010. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszek akkor 700 forintból megúsztam én tavaly előtt. Otthon csináltam meg , előtte még nem csináltam ilyet csak láttam hogy hogyan kell.

Sikerült összeraknom és működött is.

Legyen nálad egy erős fogó(valami nagy fogó, pl csőfogó), jó a franciakulcs is,

egy satu és egy külső seeger fogó.

A leszedéshez nem tudom milyen kulcs kell de legyen nálad többféle méretű krova.

Ha leszedted a kuplungot akkor a lamelákat beleteszed a satuba. Úgy tudod csak hogy az egyik felét a satuba teszed, a másik felét meg franciakulccsal összefogod.

A seeger gyűrűt leszeded és lassan kitekered a satut és a franciakulcsot. A lamellákat kicseréled, figyeld meg hogy hol volt a kopott és a helyére tedd az újat. Tedd bele a kuplung kosárba, hogy tudd hogy jól helyezkednek e el. Fogd össze őket jó erősen és úgy vedd ki onnan hogy ne mozduljanak el. Tedd satuba, jó erősen szorítsd össze, hogy a seeger gyűrűr rá tudd tenni és ha rátetted akkor már csak annyi van hátra hogy visszatedd a helyére.

Nagyon szorul a kuplung a tengelyen szal a felrakás és a leszedés nem egyszerű, leszedéskor óvatosan feszegesd le, felrakáskor meg apró ütésekkel rakd a helyére.

2010. máj. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elöttem szóló tökéletesen leírta, hogy hogy kell... és tényleg 700-1500 ft-ig vannak a lamellák,d e érdemes vanni egy seeger gyűrűt is, hátha eltöröd... 4Db kuplunglamella kell és érdemesebb a német minőségűt venni!
2010. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!