Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon eszi a kocsim az...

KingKong22 kérdése:

Nagyon eszi a kocsim az olajat, Honda HR-V valakinek nincs ötelete, hogy milyen adalékanyag fogná meg az olajat? Gyűrűzni kéne de az nagyon sokba kerül

Figyelt kérdés

Nagyon eszi a kocsim az olajat, Honda HR-V valakinek nincs ötelete,hogy milyen adalékanyag fogná meg az olajat? Gyűrűzni kéne de az nagyon sokba kerül.

Beleöntöttem egy 20/50es olajat 2 doboz adalékanyagot és 3 hónap alatt elnyomta.


2017. szept. 10. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan adalék amivel az olajfogyasztást ( főleg az ilyen mértékű olajfogyasztást) meg tudod állítani. Gyűrűzés vagy motorcsere.


Lehet a gyűrűzés nem olcsó, de elkezded még sűrűbb olajjal hajtani azt ugyanúgy enni fogja, mivel a hézag nem fog csökkenni. Egy idő után eljutsz majd a 70W90-es hajtóműolajig, ha addig be nem áll a motor.


A gyűrűzéshez még mindig az egyik legolcsóbb elérhető megoldás.

2017. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 crudy ***** válasza:
Ami egyebkebt horror de csak a munkadij miatt. Ha van esetleg egy baratod aki ert hozza akkor csak a hengerfej sikoltatast es a dugattyugyuruket kell megfizetned melybol a gyuru kb 20ezer.
2017. szept. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Adalék anyaggal nem javítunk motort. Új alkatrésszel javítunk motort. Az olaj fogyasztás miatt az égési csúcshőmérséklet az olaj elégése miatt nagy mértékben megugrik, ez a kipufogó szelep beégéséhez és a szeleptányér töréséhez vezet, ennek tudatában hajtsd az autót.

Egy szerelő

2017. szept. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben egyetlen adalékanyag segíthet, kb 120 grammnyi acél, dugattyúgyűrű formában...

Amúgy az is megérne egy misét, hogy mit kaphatott korábban az a szegény Honda. Ezekben a motorokban nem jellemző, hogy fogyóeszköz a gyűrű.

2017. szept. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Megkell próbálni sűrűbb olajat bele tenni.
2017. szept. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

"Beleöntöttem egy 20/50es olajat 2 doboz adalékanyagot és 3 hónap alatt elnyomta"


Ezzel csak rontasz rajta.

2017. szept. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vegyél hozzá folyékony dugattyúgyűrűt, az segíteni szokott... :-)
2017. szept. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit tehetsz az a gyári előírt motorolajhoz keversz STP füstölés gátlót amíg nem gyűrűzöd meg a motort. Nem egy nagy összeg egy garnitúra és nem nagy meló megcsinálni csak a szervizesek szeretnek sokat kérni érte mondván hogy ez is kell majd meg az is és akkor fúrni is stb. Én ekkor döntöttem el hogy magam csinálom meg. Azóta is jó, annyi olajat eszik mint új korában pedig azelőtt egy teletank elvitt másfél liter olajat is magával. (Golf)
2017. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a módszerrel, hogy vagy bejön vagy nem.

Ha épp nem atom hulladék a motorod és meggyűrűzöd otthon és bemákolod akkor simán lehet jó. De ebben az esetben te nem ügyes voltál, hanem csak szerencsés!


Ha szétszeded és kiderül hogy a hengerfal hordósodása határérték feletti akkor?

Láttam már olyan hengerfejet amire a sok szaki azt mondta jóvanazúgy, vissza lehet rakni. Aztán gépműhelyben síkolás után kiderül, hogy a 3-4-es égéstér között van egy hajszálrepedés ami nem látszott. Összerakod hegesztés nélkül aztán fél év múlva megint lehet hengerfejezni..

Olyat is láttam már benzinesnél, hogy "jóvanazúgy", de azért 8 szelepvezetőt és 8 szelepszárszimeringet csak cserélni kellett. :D


Ha nincs otthon semmilyen műszered, mérőpadod akármid, akkor hogy döntöd el, hogy a tized- és századmiliméteres tűréseknek megfelel-e egy adott elem vagy nem ? Mákfaktorra alapozni egy motorfelújítást szerintem kicsit merész és kockázatos. Ha otthon meghengerfejezed akkor is megveszel hozzá mindent és ha nem jó? Jó, láttunk már a gyakorin olyat aki újra felhasználja a hengerfejcsavarokat :D Ha elsőre még sem lesz jó? Akkor irány a rendes szervíz? Az már legalább másfélszeres költség lesz..

2017. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!