Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 400-500 ezerért milyen autót...

400-500 ezerért milyen autót ajánlanátok? Indokoljatok is légyszi.

Figyelt kérdés

Nálam szóba jött 1998-99es Octavia 1.6 benzin vagy 1.9 TDI, 2003 körüli Fabia 1.4 PD TDI, öregebb példányok közül B4 Passat, Vento, Golf III.

Olcsóbb kategóriából F Astra, illetve egy 2002-es 1.3 16V Swift. Tudom, hogy fenntarthatóságilag egyértelműen a Swift a nyerő de a papír kasztnija kicsit aggaszt ...



2017. aug. 27. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Öreg dízel kocsit csak akkor vegyél, ha van a párna alatt 200-300 ezer javításra.
2017. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyiért felejts el Octaviat meg fiszem-f&aszom autókat, vegyél egy stiftet aztán gyűjtögess mellette pénzt egy normálisa autóra.
2017. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hol és mennyit mész egy évben. Szóval?
2017. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Napi szinten úgy 20-20 km munkába járás + néha hosszabb utak, nagyobb csomagtér se ártana. Tudom a rövid táv a dízelt, a kis csomagtér a suzukit zárja ki... na meg félek a papír kasznitól
2017. aug. 28. 07:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem mernék öreg dízelt venni, hiába legendásan jó az 1,9-es.


Octaviából az erősebbik, 100-102 lőerőset érdemes venni, mert a 75-ös városon kívül harmatos, gyenge lesz a hosszabb utakon (pályán mág elhúzza magát, de országúton előzni vakmerőség vele). Csomagtere viszont hatalmas.


Fabiából a háromhengereseket is érdemes kerülni, így maradnak az 1.4-esek. Sajnos fél millióért max. a 75 lovas jön ki, viszont az a 7 lőerő többlet is megéri az egyel gyengébb változathoz képest.


Évi 10 ezer km munkába járáshoz én inkább egy kis Fábiát vennék. Ha legalább heti szinten kell a nagy csomagtér, akkor kombit, ha viszont naponta kell az óriás puttony, akkor Octáviát választanék.


Magamnak egyébként Octáviát vettem és nem bántam meg.

2017. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Latom a helyesirassal itt is gondok vannak...


Swift, nem "stift".


Nem olyan sz@r a torestesztjuk, ezt tapasztalatbol mondom, es ismerek par embert aki utkozott vele, sot, ismerosom parszor az arokban is atfordult vele, es karcolasokkal meguszta. Hidd el, akik ennyire fikazzak, nem utkoztek egyszer sem vele. Mivel 2003-ig gyartottak a regi Swifteket, akkoriban nem voltak ilyen eros autok mint most. Viszont abban a korosztalyban verhetetlen autok!

Konnyen fenntarthato, nem zabalja ki a penztarcadat, alkatreszeket olcson lehet hozza beszerezni, es ha tenyleg karban van tartva, halas kis autok. 350felett mar szinte makulatlant kapsz ebben az evjaratban.


Viszont ha ez neked kicsi, es van még +100-150ezred, az Ignisek es a Wagonr +-ok is jo autok.

2017. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úristen le Stiftesztem a Stift... Swiftet...


Egyébként, meg ha akkorát karambolozol, akkor nem mindegy, hogy mibe halsz meg?

2017. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úristen!A 6-os említi meg a helyesírást.Hírből sem halott róla. :)
2017. dec. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!