Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki ismeretekben, közúti...

Műszaki ismeretekben, közúti vontatásban jártasoktól kérdezném a következőt: Ha van egy 1500 cm3-s benzines 73 KW-os,99 lóerős autóm, aminek a saját tömege 1130 kg, (együttes tömege 1600 kg) akkor? .

Figyelt kérdés

... FIZIKAILAG mekkora a legnehezebb tömegű utánfutó, amit el bír húzni anélkül, hogy a vonó járműben kár keletkezzen? Olvastam, hogy a nem kezdő "B" kategóriájú jogosítványommal a vizsgált helyzetben JOGILAG 1130 kg össztömegű utánfutó vontatható (forrás: [link] tehát max. ennyi amit húznék, de nem tudom elbírja-e?


Válaszaitokat előre is köszönöm.



#utánfutó #lakóautó #közúti vontatás #fizikai teherbírás
2017. aug. 26. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyenes terepen, fizikailag elhúz akár 2-3 tonnát is, ha gurul. Csak a fékút kissé megnövekszik.

A vonófej papírjain kell rajta lennie, mit bír el maximum, ez szűkebb keresztmetszet szokott lenni, mint amit egy autó fizikailag elhúzni képes rövid távon (!).

Vontattak már félre az útról, mikor megpakolt furgonban voltam, az úgy 3 tonna körüli, és személyautó tette.


Olyan adat pedig nincs, hogy mikor esik szét a vontató autó.

2017. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy B kategóriával jogilag olyan pótot húzhatsz amelynek MEGENGEDETT LEGNAGYOBB ÖSSZTÖMEGE 1130kg. Két szó az eltérés ahhoz képest amit te írtál, de sokat jelent :)


Fizikailag nem fog problémát okozni, ha az autó adattábláján és a vonóhorog adattábláján is legalább ekkora érték szerepel. Akkor nem lesz túlterhelés és gond nélkül fogja vinni. 110 lovas benzinessel már húztam ~1800 kilót, teljesen jól vitte és nem hullott szét a vontató autó :)


Ha a forgalmi szerint húzhatsz ennyit, akkor nyugodtan húzd, fizikailag elbírja az autó.

2017. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Tehát nem fogja széthúzni az alvázat, karosszériát és a motort sem nyúzza szét hosszú távon sem, ha a papírjainak megfelelő tömeget vontatok?
2017. aug. 27. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent a hosszú távon. 300 km egyszer . Vagy naponta utánfutózni vele. Utóbbinak nemigen fog örülni az egyöt benzin.
2017. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lakókocsit elhúzni belföldön valahová, ott eltölteni pár napot, majd haza. 2-3 alkalommal/hónap.
2017. szept. 25. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!