Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi, autósok mit...

Szerintetek mi, autósok mit nem kapunk az autókereskedőktől (legyen szó márka vagy egyéni kereskedésről) amit elvárnátok? Mi az amin javíthatnának?

Figyelt kérdés

Pl. ügyfélszolgálat, vevőkezelés, árak, bizalom

Sok-sok véleményt várok.


2010. máj. 24. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kapunk őszinteséget és érintetlen autókat.
2010. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
valamint a beígért extrákat, kedvezményeket (3évig casco nálam)
2010. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Őszinteséggel egyetértek, szerintem nagyon trógerek.

Viszont használtautó esetében az érintetlenség mint fogalom nem igazán létezik :)

2010. máj. 24. 22:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Természetesen várom a további véleményeket is!
2010. máj. 24. 23:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha használtautó kereskedőkre gondolunk akkor a bizalom.

Én azt tanultam meg tőlük, hogy azt sem szabad elhinni amit kérdeznek. Neki a minél nagyobb haszonnal történő eladás a cél, bármit is mond vagy tesz. Tapasztaltam.

Biztos hogy van valami amit nem mondanak el, vagy nem úgy van, ahogyan mondják.

2010. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És szerinted hogyan tudnál hinni egy autókereskedőnek? Ha tényleg igazat mond és bizalmat szeretne kapni tőled (ez neki is jó a későbbiekre nézve, jó hírnév->több vásárló)akkor hogy tegye? :)
2010. máj. 24. 23:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Tételezzük fel egy pillanatig, hogy létezik ilyen kereskedő :)

Sajnos, aki a pénzemre hajt, abban azt hiszem joggal nem bízom a mai világban, ez szerintem a használtautó-piacra nagyon is igaz.


Amit mondasz, az igaz.

Úgy gondolom, ha használt autót vásárolok akkor az állapotfelmérés az első amit megejtek. (szakszervíz vagy saját szerelő) Sok kereskedő van akik ezt nem vállalják, mert tudják, hogy nincs minden rendben, és bármilyen komolyabb (rejtett) hiba alkura adhat okot, vagy elriaszthatja a vevőt.

Ezért a teljes őszinteség sem jó, hiszen nem mondhatja azt az általa eladni kívánt autóra, hogy "ez egy sz*r" bár az árfekvéssel célozhat rá. (Ezért lehet a kipofozott sz*rt drágán eladni)

Nem hiszem, hogy tisztességesen meg lehet élni belőle így. (mindenek feletti őszinteséggel)

Ami nem azt jelenti, hogy kizárólag kétes eredetű, agyonhajszolt és törött vasakat árul minden kereskedő, amit megpróbál valahogyan eltitkolni, csupán én nem találkoztam még ilyennel.

Szerintem akkor se higgyünk a kereskedőnek, viszont ha készséges és vállalja az autó átvizsgáltatását szakszervízben (természetesen a vevő költségére), az ott feltárt állapota pedig indokolja az árát akkor az rendben. Ha az autó állapota nem indokolja az árát (a piacon lévő többihez képest), akkor legyen hajlandó engedni belőle.


Komoly probléma még a futott km-rel való játszadozás is. Azt hiszem egy autóban ez a legfőbb értékcsökkentő tényező. (normál állapotnál)

Úgy gondolom, hogy egy korrekt kereskedő hirdeti a valós futásteljesítményt (ahol a megítélés szempontjából a valóson rendkívül nagy hangsúly van) Ezt akár szerződésbe is lehetne rögzíteni, illetve bizonyos mértékű garanciát vállalni ezzel is alátámasztva az állítását. Az autó természetesen előre elkészített állapotlappal, eredeti, ellenőrizhető szervízkönyvvel is rendelkezhet. Bármelyik megléte pozitívabb megítélésre adhat okot. :)

Az is nyilvánvaló, hogy az emberek többsége inkább vesz meg egy olyan autót, amelynek van bizonytalan 70 ezer km-e mondjuk 4 év alatt, mint amelyiknek biztos 140 ezre ugyanennyi idő alatt. Pedig (több mint) valószínű, hogy a másodikkal jobban jár. Nem tudni, hogy a bizonytalan 70 ezret futott autóban mi bizonytalan még, ellenben a példánkban biztos 140 ezret futott autó nagyobb nyugalomra adhat okot. Az más kérdés persze, hogy mi van akkor, ha extrém magas futásteljesítményről tekerték vissza az órát relatíve magasra. Ez gyakorlatilag eladhatóbbá teszi a tekert km-órájú autókat, a valósan magas futásteljesítményű példányokkal szemben.

Ez részben a vásárlók gondolkodásának a hibája is.


Természetesen a kedves, segítőkész kiszolgálás is rendkívül fontos, nem csak az, hogy egy kereskedő milyen állapotú autókat ad el, és mennyiért.


Ez a véleményem.

(bocs ha hosszú és néha off)

2010. máj. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!