Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj cserénél mit...

Vezérműszíj cserénél mit szoktak / kell cserélni még?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre hogy eléggé megvan repedezve a vezérműszíjam, szóval érik a csere.


Mit szoktak ilyenkor még cserélni vele együtt?


2010. máj. 22. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Feszítő görgőket, meg én a szelephézagokat is meg szoktam nézetni, és ha kell utánaállítanak.
2010. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A szíj mellett a görgőket, feszítő görgőt, és ha a szíj hajtja, akkor a vízpumpát is szokták cserélni.
2010. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Vezetőgörgőket...

Nagyon fontos tudni, hogy a vezérműszíj és vezetőgörgőinek cserélése szakember ismereteit igényli! A szíjcsere során elmozduló dugattyúk vagy a rosszul felhelyezett szíj, vagy a görgők cseréjének hiánya komoly károkat okozhatnak a motorban! Mindenképpen szakműhelyben végeztesse a vezérműszíj cseréjét.

2010. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. máj. 22. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne használd így mert szíjszakadás elég költséges következményeked hoz magával. A bütyköstengely semmiképp ne mozduljon el a levevéskor lévő szögből mert az is elég veszélyes következményeket vonz magához. Igen minden képp cserélj feszítőt/feszítőket...esetleg szimeringeket ha kell, és vízpompát sem árt felujjítani ha már megbontódik a motor.
2010. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Feszítőgörgő, vezetőgörgő(k), vízpumpa. Szigorúan csakis gyári cuccokat vegyél, az utángyártott nagyon tud szívatni. Most olcsóbb, de ha összekuszálja a motort, akkor szívás. És csakis hozzáértő szerelővel csináltasd.
2010. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem minden autónál okozhat gondot a vez.szíj szakadása és nem szoktak szelephézagot állítani pl. a hidrotőkés motoroknál.
2010. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta egy szerelő barátom hogy vannak nagyon jó "utángyárott" vezérmű szíjak is, de én a gyári felé hajlok, de majd összevetjük hogy mik vannak mennyiért...
2010. máj. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!