Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány autót lehet egy évben...

Hány autót lehet egy évben eladni magánszemélyként? Van korlátozás arra, hogy egy évben hányszor cserélhetünk autót magánszemélyként?

Figyelt kérdés
2017. júl. 19. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Jol nezne ki ha lenne....
2017. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nincs.


Viszont arra ügyelj, hogy üzletszerűen végzett bármilyen tevékenység után adózni kell - jóakaró, aki feljelent, pedig mindenhol van.

2017. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Már egy autó után is papírmunka van, ha nem tudom az összeget, de párszáz ezer Ft-nál többért adod el, mivel az neked jövedelemnek minősül. Ugyanúgy ahogy az internetes oldalakon is, ha eladogatsz cuccokat megvan az értékhatára ami után adózni kell.
2017. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
600 ezer, ha jól emlékszem.
2017. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Valami ilyesmi rémlik nekem is.
2017. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy az előzőek írják, elég, ha egyszer adsz el autót, ha azt többért adod el, mint amennyiért vetted, akkor a különbség (a hasznod) adóköteles.

De ha csak simán cserlégeted a saját autóidat és mindig maximum annyiért adod el, amennyiért vetted, akkor nincs miből adózni.

2017. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, akkor erre figyelni fogok!


Ha drágábban sikerül eladni az autómat, akkor hány %-os az adó rá?

2017. júl. 19. 20:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Illetve akkor is, ha nem üzletszerűen végzem, hanem szimplán olcsóbban vettem, és nagyon szépre megcsináltam, és idővel eladtam jóval drágábban(kb a fél autó ki lett cserélve mert lelakottan nem akartam használni)?
2017. júl. 19. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!