Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb? (robogó)

Melyik a jobb? (robogó)

Figyelt kérdés
Robogók közül melyik a jobb és megbízhatóbb a vízhűtéses vagy a léghűtéses?
2010. máj. 21. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Levegő

50-esre teljesen felesleges a vízhűtés.

max komoly tuningnál van előnye

2010. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kedves első hozzászóló, fogalmad nincs a motorokról.

Vízhűtéses, mert ugye léghűtéses magasabb hőmérsékleten üzemel, a vizes viszonylag 80- 90 fok között. Egyenletes hőmérsékleten. Így a keveréked alacsonyabb hőmérsékleten nagyobbat tud tágulni a robbanás pillanatában. Persze sokan ellentmondnak, csak kicsit tanulni is kéne.

2010. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a léghűtésesen kevesebb a meghibásodás lehetősége.

A vízhűtésesen ha elfolyik egy rossz szimmering miatt a hűtővíz akkor tolhatod haza. Ha az első télen hideg helyen tartod a motort és nem cseréled le fagyállóra a hűtővizet akkor szétreped a henger mert lehet hogy akitől veted az nem fagyállót töltött bele csak azt mondta.

Ha a hengerrel van gond és le kell szedni akkor leszedés előtt le kell engedni a hűtővizet, gyakori probléma hogy a rossz hengerfejtömítés miatt víz megy a hengerbe.

a vizes henger drágább mint a levegős. Elhanyagolható de azért megemlítem hogy a víznek súlya van és a hűtőnek is, meg a többi tartozéknak.

Ha elöl van víztartály és a hűtő akkor orrnehéz a motor.

2010. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok


22:50 igen nagyobbat tud tágulni és nyersz vele 0,01 lóerőt, meg plusz 10 meghibásodási pontot..

2010. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem ajánlom tiszta vízzel használni, mert tönkremegy a vízpumpa, fagyállót neki.
2010. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!