Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik az a Swift?

Melyik az a Swift?

Figyelt kérdés

Régi swiftről lenne szó.

Melyik az ami húz egy kicsit? MEg amit érdemes venni?

1.6os? (bár használtautón egy darabon nem találtam, tudtommal van ilyen) 1.3 16V ?

Azt tudom hogy a három ajtósok jobban húznak mivel könyebbek. Vezettem egy időben sedan sima 1.3as 8V swiftet, hát az annyira azért nem húz.


Nem versenyeznék, de ha olyan kedvem van el tudjak "indulni" a lámpánál. Erre 84 ló elég?


Kérlek titeket a kérdésen elmélkedjünk,válaszoljunk esetleg osszunk meg tapasztalatot.

A papírautó, nem húz az semmit, lósz*r vegyél inkább béemvét,fordot,rönót stb. tényleg nem érdekel.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2017. júl. 10. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Én szerintem mindegyik régi swift elég jól megy az 1.0 kivéve, főleg állórajtból. 0-100-ra szerintem nagyon jól mennek ezek, könnyű az autó és hosszúak a fokozatok. Inkább 100fölött kevés. Nekem 1.3 8V sedanom volt sokáig, szerintem elég mindenre. Most 1.6 100 lóerős Mazdám van és szerintem nem megy úgy mint a swift. Viszont 100 fölött sokkal jobb, gyorsabb, nem érzékeny az emelkedőkre és a súlyra. Sajnos ha a swiftbe még két ember beül vagy emelkedőre kell menni azt már nagyon érezni, de üresen fürge. Melyiket érdemes venni? Szerintem az 1.6 felesleges, az már sokat eszik, 1.3 8V nekem nyáron 110-el pályán 5,2litert evett, városban 5,8-6,5litert, télen pálya 5,5-6liter városban 7,5liter. Egyetlen dologért érdemes talán az 1.6, hogy van belőle elég jól felszerelt változat a manager kiadás. Abban van ABS, légzsákok, klíma, elektromos tükrök, elektromosan állítható lámpa stb. Még talán 16 szelepesből is találni ilyet, de az nem manager, hanem valami más neve van. A legmegbízhatóbb motor az 1996 előtti lemez szelepfedeles 1.3 8V, de azok mostanra eléggé rohadnak és azok még nem itthon készültek esztergomban hanem japán alkatrészekkel és a befecskendező(Denso) a fékrendszer még nem a magyar Bosch rendszerek és elég drágák az ehhez tartózó alkatrészek. Úgyhogy mindenképp valami 1.3 8V vagy 16V 2001-2003 körüli évjáratot néznék, azokból még találni szép kasztnit. Ugyanis az a lényeg! Ne rohadjon, mert a lakatosmunka a legdrágább. A motort elég olcsón lehet generálozni ha bármi baj van, és rengeteg a bontott alkatrész. Egyszóval magyar swiftet kell venni, utolsó szériásat az utolsó évjáratokból és a leglényegesebb, hogy ne rohadjon a kasztni vagy legyen rendesen megcsinálva.
2017. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1.6ból csak jól felszerelt kiadás van. És abszolút nem eszik sokat. 6-6,5ből simán kihozom (papába járva) de nálam 7 felett csak télen eszik sok hidegüzemmel.
2017. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ami igazán jól megy, az a GTi. Csak abból nehéz találni. Az 1.6os csak a sedanban volt. Az 1.3 16V szerintem bőven jól megy.
2017. júl. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, különösen az elsőnek.

1.3 16V-ben gondolkozom, azt hallottam hogy az már jól megy, nem eszik annyit és a kötelezően megbízható suzuki motor. Nem versenyezni akarok, tényleg! Csak ha olyan kedvem van akkor úgy elindulni vele, azért tudjon menni. :)

2017. júl. 11. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1.6tól nem kell jobb.
2017. júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!