Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piros lámpa zöld kiegészítő...

Piros lámpa zöld kiegészítő lámpával?

Figyelt kérdés
Ma besoroltam jobbra kanyarodáshoz. A lámpa piros volt, de a kiegészítő lámpával zöldre váltott és előre engedte a közlekedést. Mögöttem lévők egyenesen mentek volna tovább így nem feltartva a sort elkanyarodtam jobbra. Jól tettem ?

2017. júl. 6. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ a kiegészítő mit mutatott.

Ha az egyenes haladást engedte, a kanyarodást nem, akkor nem tetted jól.


Fordított esetben a többiek sértettek szabályt.

2017. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Azért kanyarodtál el, hogy ne tartsd fel őket?

Egyébként te nem jobbra akartál menni?


Miután te elindultál, ők is elindultak, a piros jelzés ellenére, egyenesen?

Mert akkor ők piroson mentek át, nem kell magyarázni, hogy ez miért szabálytalan.


Az alapeset meg mindennapos, ha van kiegészítő, ami engedi a haladást, de a sor elején álló nem arra akar menni, akkor a többi is vár, ennyi.

2017. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Mintha magamat olvastam volna. Csak másik irány. Balra akartam menni, de a belső sávba voltam ( ügye!!!) láttam, hogy sokan vannak mögöttem és inkább mentem egyenesen nehogy fönntartsam őket, erre a mögöttem lévő balra indexelt és megállt a sor szóval feleslegesen pánikoltam és vesztettem 6 percet.


Ilyenkor az van, ügye, hogy a többi vár mert senki sincs egyedül az utakon, de mi van ha egy presztizs autó tulaj menne a belsőbe egyenesen és beidegesedik majd kiszáll és bánt... ha jobbra kiegészítő felvillant akkor jól tetted, de miért ne villant volna fel ha nincs tiltótábla?


Még amikor hallgattam a Reggeli show-t mondta a Feri, hogy menne egyenesen lámpa piros, kiegészítő jobbra enged, majd dudált neki a mögötte lévő, kiszállt megkérdezte, hogy miért teszi és azt mondta, hogy ha ilyen lámpa van akkor arra kell menni( jelen esetben jobbra). ( na ilyenek is vezetnek )

2017. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

úristen... a kiegészítő zöld nem egyenlő a kötelező haladási iránnyal...


presztízs autó alatt gondolom bmw-st értesz, valami kigyúrt kopasszal.

nehogy már bárki eldöntse, hogy te merre mész.

ha két irányt enged az a sáv, akkor vár, ha nem arra megy, amerre te.

szerintem ilyesmiért nem szállnak ki kötekedni, hogy miért nem indulsz már.

legalábbis én még nem hallottam, hogy ezért odamenne kötekedni.

mire kiszáll meg előre megy, addigra zöld lesz a lámpa.

ennyire primitív csak nem lehet valaki. remélem...

2017. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mögöttem lévők egyenesen mentek volna tovább így nem feltartva a sort elkanyarodtam jobbra. Jól tettem ?"


Ebben az esetben a mögötted lévőknek így is, úgy is meg kellett állniuk. Tehát lényegében majdnem mindegy hogy mögötted állnak, vagy közvetlenül a lámpa előtt.

Azt mondjuk utálom, mikor jobbra kanyarodnék,világít a kiegészítő zöld, de a belső sávból valaki gondol egyet és kisorol a szélsőbe, majd megáll a lámpánál, mert ő egyenesen menne. Ezt kicsit parasztságnak tartom, de végül is szabályosnak szabályos.

2017. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Úristen, de te ugye nem zalaegerszeg környékén vezetsz?!


Balra meg úgy fordulsz, mintha egyirányúból fordulnál, nem?!

2017. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Ezt most kicsit nem értem. De akkor legközelebb én is beállok majd a jobbra kiegészítő zöld elé ha egyenesen mennék tovább, még akkor is ha egyel beljebb nem áll senki, had csesszek ki másokkal.

Nem tudtam hogy újabban ez a divat...

2017. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem érted, de azért szabálytalankodni akarsz, mert ez a divat...

Mondjuk pont az ellenkezőjét írta mindenki.

HA nem érted, akkor honnan veszed, mi a divat?

Meg attól függ, hogy te mit csinálsz, hogy mások mit csinálnak?

Hát mindenesetre érdekes...

én nem így állok hozzá, hogy ha az előttem lévő szabálytalan, akkor én is az leszek.

De nem vagyunk egyformák.

Viszont jó ha tudod, hogy bármikor bármi történik, soha nem védekezhetsz majd azzal, hogy láttad, mások is így csinálják.

2017. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felénk is van a 85-ös főúton olyan lámpa a belvárosban, hogy 2 x 2 sáv, ebből a belsőből lehet balra kanyarodni és egyenesen haladni, a szélső sávban egyenesen csak (jobbra kanyarodási tilalom). Egy jelzőlámpa van csupán a két sávnak, és egy idő után piros lesz, majd tovább mutatja a kiegészítő zöld lámpa hogy egyenesen mehetsz tovább, de nem kanyarodhatsz balra. Ez a belső sáv, és természetesen a belső sáv általában az előrehaladásé / gyorsabb haladásé és pont a dugul be, ha haladni szeretne az ember egyenesen tovább. Ilyenkor index ki a szélsőbe, elhagyjuk a kereszteződést és vissza a belső sávba.... Emberi butaság netovábbja, amit a közlekedésiek itt kialakítottak!
2017. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!