Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek mi a véleménye a BMW...

Kinek mi a véleménye a BMW E36-ról?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye, tapasztalata a BMW E36-ról? Mi a típus hibája? Mennyire szervíz igényes?Mennyire költséges fenntartani? Melyik motorral érdemes venni? Városban illetve vegyesen melyik mennyit fogyaszt? Tudom, hogy a BMW-k igényesek és azt is hogy ebből a típusból sok széthajtott példány van de ki lehet fogni 1-2 jót is szerintem :) Várom a válaszokat!

2017. jún. 27. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó autók.....voltak.
2017. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó autók.....voltak.


Aztán az elmúlt bő 1 évtizedben a legtöbb már átment vagy 4 racsingboyon, akik inkább fel raktak rá egy matricát, minthogy motorolajat cseréltek volna...


Szóval nagyon ritka ami nem romhalmaz, és megkímélt állapotú, ami meg tényleg rendben van, az jellemzően annyiba kerül már, hogy egy újabb, normális BMW-t vehetsz belőle..



Motorikusan strapabíróak nagy általánosságban, de azért ők sem bírják a hidegen széthajtást és 70 ezrenkénti olajcserét...Szóval hatalmas lutri.


Én amúgy sorhatos alá nem adnám ha már BMW-t vennék, Gyönyörű hangja van, és városban is 10-12 liter körül lehet vele járkálni ha nem nyomja neki egész nap az ember.



Ha nincsenek szerelési tapasztalaid, és hajlamaid, vagy nem ismersz egy megbízható szerelőt aki nem húz le a BMW logo miatt, akkor nem érdemes venned, csak ha rengeteg pénzed és türelmed van.

2017. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én a 320i benzinesben gondolkozok nekem nagyon bejönnek csak nem ismerem ezeket az autókat. 500 körül már láttam megkímélt E36-osokat meg amúgy is az lenne az első, hogy olaj csere és ami éppen kezd elhasználodni benne azt megcsináltatni. Van egy ismerősöm aki szerelt már BMW-ket és jól összerakta őket csak ugye ő sem használt még ilyen autókat és nem sokat tud róluk mondani. Ezért kértem segítséget tapasztaltabb emberektől itt. :)
2017. jún. 27. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
2017. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az 500at vékonynak gondolom.


Szerintem kotorássz itt a gyakorikerdesek.hu-n, nem te vagy az első, aki ezt a kérdést feltette az elmúlt pár évben.


Az ár attól is függ, milyen kivitelt keresel:

Feláras:

- sor6, különösen a 328

- a kupé

- a fekete

- a klíma.


Összehasonlításképpen: én egy fekete, klímás, aránylag megkímélt, kevéssé rozsdás 323-as kupét hozattam a germánoktól.

7 hónapomba telt, mire rámertem erre mondani az áment.

1,3 misi volt a teljes bürokráciával és mire minden ki lesz rajta javítva úgy ahogy kell + sperr, az bizony még egyszer ennyi szerintem.


A rozsda a nagy ellenség, mindegyiket eszi és a javítása sokba kerül, 100ezrekbe.

Egy huszon éves autón már bármi elromolhat, ez előélettől függ.

Dízelekről nem tudok nyilatkozni, szívó benzinesek jól bírják, csak megfelelő minőségű olaj kell és addig nem pörgetni, míg nem meleg (nem a hűtővíz!, hanem az olaj!).


Mindig el fog romlani rajta valami, de a javítás nem horror, csak jó szerelő kell, vagy szaktudás + jó bontó.

Évente benyelhet simán 50-100ezret az extra javítás, még ha úgy vagy vele hogy a nagy javításokat már letudtad, erre készülj fel.


Motor: sor6, abból is a legjobb az M50-es sorozat, de az alu M52-től sem kell megrettenni.


Városban sor6 zabál. A gyári adatokat nyugodtan vedd készpénznek.


Tipp: légy nagyon türelmes, ne szerelmesedj bele az első eléd kerülő példányba. Várd ki a megfelelőt. Ha valami gyanús, bizonytalan, dobd azonnal. Lesz másik és jobb. Ezt tapasztalatból mondom.


Egyébként isteni autó, egy valag pénzem ráment már de egyszer sem bántam meg.

2017. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"1,3 misi volt a teljes bürokráciával és mire minden ki lesz rajta javítva úgy ahogy kell + sperr, az bizony még egyszer ennyi szerintem."


.... na jó, talán kicsit túloztam, de nem vagyok biztos benne, hogy 1 millió alatt megáll majd..... azért reménykedem benne :-)

2017. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld kéz :) Hát a 17-22 éves autókra kell költeni akármilyet vesz az ember de viszont azok még autók :) Azért kérdezek az E36-ról mert látom, hogy rengeteg alkatrész van hozzá és viszonylag nem is drága. Meg hát tetszik :)
2017. jún. 28. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!