Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VOLKSWAGEN TOURAN 2. 0 PD TDI...

VOLKSWAGEN TOURAN 2. 0 PD TDI vagy OPEL VIVARO 2. 0 CDTI vagy VOLKSWAGEN CADDY 1.9 PD TDI? A motorméret lehet más is!

Figyelt kérdés

VOLKSWAGEN TOURAN 2.0 PD TDI vagy OPEL VIVARO 2.0 CDTI

vagy VOLKSWAGEN CADDY 1.9 PD TDI

A motorméret lehet más is!

VOLKSWAGEN-nél a PD TDI mit jelent??

Melyik autónak milyen a motorja, melyik érné meg?Milyen hibái vannak? Autószerelők, tulajdonosok, tapasztaltak lécci segítsetek!!


2010. máj. 19. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
PDTDI sok lóerőt ad le és jó konstrukció, viszont ha vmi tönkremegy akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni, CDTI-nél viszont nem sokkal drágább szóval én maradnék a PDTDI-nél
2010. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
PDTInál a TI vagy DTI piros akkor környezetkímélő jelentett. Mostmár van csupa zöld is asszem bár nem vagyok VW párti
2010. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valami Vw-t választanál, akkor csak közös nyomócsöves turbódízeles variációt válassz, pdtdi-t ne, de ez természetesen az én véleményem.


Három különböző méretű autót soroltál fel, mégis mindhárom közel áll a szívemhez, én mégis a Vivarot választanám.


(feltételezem mindháromból a személyautó változatra gondoltál)

2010. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A PDTDI azt jelenti,hogy hengerenként van egy üzemanyag pumpa,amit a vezérműtengely működtet,pumpál.Így állítja elő az 1000 bár fölötti nyomást.Ezeknek nagy a meghibásodási aránya.Nekem volt két ilyen autóm is.

[link]

[link]

Egyáltalán nem voltam velük megelégedve,sokat kellett javítani.Már a VW-nél be is szüntették a PDTDI gyártását,és közös nyomócsöves CDTDI nevű motorokat tesznek az új autóikba.Ezek a már megszokott közös nyomócsöves motorok.Itt egy központi "szivattyú" állítja elő a nagy nyomást,és közös csöveken vezetik el a hengerekhez,ahol egy kis szelep nyit ki amikor üzemanyag kell neki. Na ilyen motort nézz,és ne PDTDI-t!

Az autóban nem nagyon tudok segíteni,mert három teljesen más tipusú autót kérdezel.Nem mindegy mire kell.Azt te tudod,mekkora méretűre van szükséged,és mire akarod használni.A motor mérete is ettől függ.De szerintem,2000cm3 körüli elég.

2010. máj. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat!

Rosszul elírtam,nem 1000bár fölötti nyomást állít elő,hanem 2000bár fölöttit!

2010. máj. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. máj. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!