Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meghalt az autó motorja, mi...

Foorty kérdése:

Meghalt az autó motorja, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Ma reggel mikor beraktam 3-asba és gázt nyomtam a kocsi motorja felől hallottam egy reccsenő hangot és utánna elkezdett zubogni/csattegni, mintha a hengerek ütnének valamit. Szépen hazajöttem így vele (lehet nem kellett volna) és leállítottam, azóta nem akar beindulni se, vagy ha be is indul akkor hallatszik 2-3 ütés és lefullad. Szerelőhöz még nem vittem, de szeretném tudni, hogy mi lehet a baja, mivel leégtem picit pénzügyileg és a szerelő drága.


Légyszíves csak azok válaszoljanak, akik értenek is valamicskét az autókhoz!


2010. máj. 18. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Láncos vagy szíjas a vezérlése? Mindenképpen megnézném, azt még laikusként is jó eséllyel látom, ha leveszem a műanyag fedelet oldalt, hogy rendben van, vagy sem? És egyébként is alap, hogy szemrevételezném, nem indítgatnám be vakon, ha ennyire fals hangok jönnek.
2010. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szijjas vezérlésű. Mellesleg szétszedtem és szerintem a vezérlés nem ugrott el, a szelepek nem ütődtek (pedig arra gyanakodtam).
2010. máj. 18. 15:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Bár igazából nagyon nem értek ehhez. Az indítgatás meg egy ismerős tanácsa volt...
2010. máj. 18. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp szerelő, de azért annyit tudsz tenni, ha benzines, hogy kitekered a gyertyákat és a dugattyú felső holtpontján (berakod sebességbe és tolod az autót amíg nem látod a dugó tetejét) benézel, esetleg látsz-e valami sérülést, ezt csináld meg az összesnél és írd le láttál-e valamit. Az indítózást meg ne erőltesd, mostmár úgyse fog beindulni és csak több kárt csinálhatsz vele. Még egy kérdés így a nagy esőzésekre való tekintettel, hogy mikor a baj történt nem mentél bele mély pocsolyába?
2010. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
megnéztem, vagyis megpróbáltam megnézni de valamiért nemtudom mivel nem akar megmozdulni a kocsi, haverom azt mondta beragadt a dugattyú, ami lehetséges. és szerintem nem mentem bele semmilyen gödörbe, legalábbis a reccsenés a motortól felől jött. az mennyit számít, h nem alap a kocsi?
2010. máj. 18. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:
főtengely??
2010. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
annyira nem értek hozzá, de a kocsiba erősített főtengely van, kovácsolt dugattyúk meg ilyenek, szóval nem hiszem h eltört volna. de azért köszi a segítségeket, holnap egy ismerős meglesi ingyen... talán, remélem a legjobbakat ^^
2010. máj. 18. 21:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy a hajtókar nem bírta és eltört az egyik. a 3-ba induláshoz hatalmas erőre van szüksége a motornak és lehet hogy nem bírta és mikor megforgatod azért nem akar megmoccanni mert lehet beleakad valamibe és nem tudod megforgatni! Ez csak tipp, de ha bejött kérlek írj ide hogy mi is volt a kocsi baja :)
2010. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a mély pocsolyát azért kérdeztem mert ha belementél és a motor vizet tudott szívni, akkor az tette tönkre. Persze az a legbiztosabb, ha megnézi haverod, mert ez így csak találgatás.
2010. máj. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!