Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen módszerek vannak egy...

Milyen módszerek vannak egy MZ kipufogó kitisztítására?

Figyelt kérdés

Szétvágni és kiégetni (a krómozás miatt) nem akarom.

Milyen kíméletesebb módszerekkel próbálkozhatok?


2010. máj. 14. 07:44
 1/8 anonim válasza:
Próbálkozhatsz még "gőzborotvával" vagyis gőztisztítóval, vagy magasnyomású mosóval, de a legjobb eredményt az csakis égatéssel tudod elérni. Valamelyik oldalon láttam egy korrekt leírást. Lényege az, hogy perzselővel, vagy valamilyen gázlánggal elindítod az égést, majd azt folyamatosan friss levegővel tovább élteted, mert ugye elfogy az oxigén a kipufogóban, és abbamardna az égés. Ahogy halad az égés a kipufogóban persze elszínezi a krómot valamelyest, ebből látszik, hogy hol tart.Nekem a simsonom kipufogóját kellet égenem,sajnáltam a krómot én is, de meg kell előtte teljesen tisztítani, hogy ne égjen rá semmi, és nem lehetlessz észrevenni semit belőle, csak egy pár színes folt marad az égetés után a hegesztések, hajlatok körül. Véleményem szerint még szép is.
2010. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pedig nyugodtan kiégetheted, nem kell ahhoz perzselő, beleöntesz 2-3 dl petróleumot, és utána fél dl benzint, hogy könnyebben begyulladjon, aztán begyújtod. Valahova felfekteted kb 30 fokban a vízszintestől, aztán az szép kicsi lánggal elég belőle, közben patyolatra kipucolja és egyáltalán nem cseszi el a krómot. Én a simsont már többször kipucoltam így pedig van utángyári rész is a kipun de még az a gagyikróm se színeződött el kicsit se. vagy veszel új komplett kiput.
2010. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tele kell tömni petárdával, amennyi belefér, aztán a durranás leveszi a lerakódásokat, aztán nyél gáz és kifújja.
2010. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Esetleg brigéciollal vagy más oldószerrel?
2010. máj. 19. 12:02
 5/8 anonim válasza:
a legjobb módszer a disszugázzal való begyujtása a kipufogóban lévő koksznak.attól tuti begyullad.utánna pedig hagyni szép lassan kiégni vagy pedig valahogyan levegőt juttatni bele ami gyorsítja az égést.én speciel rakéta porszívót használtam :-D
2010. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De nem fog elszíneződni rajta a króm?
2010. máj. 19. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
De!Biztos,hogy el fog szineződni.Ha lehet,valami ultrahangos mosót keress,ami szineződés nélkül kitisztítja.Ezt csak komoly szervízekben találsz.Ha kiégetéssel próbálkozol,nagyon vigyázz,hogy csak óvatosan kevés levegőt,vagy oxigént fújj bele a kipufogóba,amikor már begyulladt a lerakódás,mert könnyen kilyukad a kipufogód.És akkor vehetsz egy újat!
2010. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kíméletesen gázolajos fürdőben tudja fellazíttatni a kokszot. Majd mechanikus módon kikaparja. Viszont ez nagyon hosszadalmas folyamat - szezon végén tegye be fürdőbe és tavaszra lehet kipucolni.
2010. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!