Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért felejti el a fejegység...

Miért felejti el a fejegység a beállításokat?

Figyelt kérdés

Gondolom az a memóriás madzag rossz helyre van kötve.

Ez a probléma összhangban van azzal, hogy csak gyújtáskor kap áramot a rádió és csak akkor lehet bekapcsolni?

Illetve az antennaerősítő kábele nincs kötve sehova, ezt hova kéne? ez befolyásol valamit?


2017. ápr. 10. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

"Ez a probléma összhangban van azzal, hogy csak gyújtáskor kap áramot a rádió és csak akkor lehet bekapcsolni?"

Valószínűleg igen. Egyébként a kettő nem kell, hogy együtt járjon: ha emlékeim nem csalnak, a tápellátás lehet független a memória tápellátásától. Annak van saját bemenete, azt állandó +12 V-ra kell kötni, a fejegység tápját meg úgy kötöd, ahogy épp célszerű.

2017. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:

Kezdésnek cseréld fel a piros és a sárga tápkábelt.


Az antenna erősítőkábelét pedig kösd rá a REM szálra, ott lesz az ISO csatin. Ha nincs bekötve akkor kimész vele külföldre és semmit nem fog fogni, én így jártam. Magyarországon csak gyengébb volt...

2017. ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. A rem szálat hol találom? az Iso csatin be van dugva az antennaerősítő, de az autóoldali vége lóg a semmiben a műszerfal alatt.
2017. ápr. 11. 09:21
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:

Mármint arra gondolsz hogy a rádiótól kijön a REM szál, de utána csak úgy el van vágva és nincs összekötve az antennával?


HA erősítős az antennád (nem mindegyik az), akkor kell kapjon feszültséget amikor be van kapcsolva a rádió. Tehát ha erősítős, akkor az antenna 12V kábelére kell rákötni.


A REM szál a következőkre való: Antenna erősítő, motoros antennának adja a jelet és erősítőnek adja a jelet hogy mikor kapcsoljon be

2017. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, el van vágva, pontosabban 10cm kábel és egy kis fekete műanyag csatlakozó van a végén. Ha kell tudok képet küldeni róla, mert fogalmam sincs azt mibe tudnám bedugni.
2017. ápr. 11. 11:01
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:
Lehet hogy nem erősítős és nem is kell semmibe. Úgy tudod a legkönnyebben kitalálni, ha megnézed milyen szálak jönnek ki az antennádból.
2017. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és ogy találom meg az antennának a végét? ahonnan jön az a kerek koaxszerű csatlakozó?
2017. ápr. 11. 18:10
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:

Nézd meg hol az antenna és belülről bontsd meg egy kicsit a kárpitot, ott látod hogy hány/milyen kábel jön ki az antennából.

Nekem 3 volt:

Jel

Jelerősítő táp (12v)

Gsm


Fölösleges a rádiótól elindulni és keresni, sosem tudhatod hogy az előző tulajok mit és hogy alakítottak át. Nekem pl egy nagy szénkazal volt 7 tekercs szigszalaggal és mindenféle toldással. Amikor bekötöttem az erősítőt akkor mindent szépen rendszereztem, előtte tényleg átláthatatlan volt.

2017. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!