Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tilt le? Sziasztok van...

Szabo tamas09 kérdése:

Miért tilt le? Sziasztok van egy 1.9tdi 1997-es 110 le-s passatom! Ha elérem vele a 110-120 km/h sebességet letilt egyszerűen visszaveszi a teljesítményt és nem akar menni olyan mintha elmenne az erő belőle!

Figyelt kérdés
Olyankor menet közben leveszem a gyújtást majd visszarakom, akkor megint jó egy darabig de aztán újra letilt! Miért csinálhatja ezt?

2017. márc. 22. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
vészüzemmódba vált, vagy vákumcső, vagy n75.
2017. márc. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Leragadt turbó geometria?
2017. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Több dolog is okozhatja:

Előszőr ell. A vákuum csöveket, ha könnyen lecsúsznak a csatlakozókról vagy macskas malik cserélni kell az összeset.

Ell. A turbó vakuum labdajanak az állitókarja tud e mozogni. Ez mozgatja a geometriat.

Turbo nyomas szabályzó szelep jo e

Legrosszabb esetben turbo le geometria takaritasa vagy csere.

Persze előfordulhat, hogy mind rossz.

2017. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez tipushiba. Sokszor segit ha meghajtod palyán kb 100kmt. Tiltás alatti fordulaton, de ez csak akkor segít ha minden jó a geometriat leszamitva.
2017. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 vatafak ***** válasza:
vagy be van kapcsolva a limiter (ha van benne) :)
2017. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Korom lerakódás!

ismerős a dolog 1.9 TDI, A4 B5.

5-ben próbálsz gyorsítani erőteljesen?

Akkor az enyém is ezt csinálja. Gyújtás ki-be, utána már 4-ben is elmegy 120-ig gyorsan.

5-ben kemény gyorsításkor letilt 3000-nél és 120 a max, padló gázon.


Ezek az autók nem városba valók, mikor suzukis papa mögött kell tötymörögni, meg se próbálok 4-be kapcsolni, inkább végig 3-ban megyek.

2017. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a PD-mel városba szinte mindig 3.ba megyek, kb 1800-2000 rpm között. Nem is tapad le a geometria. De azért havi egyszer meghajtom. 5.7-et eszik vegyesen 50-50% város főút, és én nagyon dinamikusan vezetek.
2017. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
üdv nekem is ezt csinálta hiba kód a map sensort hozta hibának kicseréltem töröltettem a hibát és minden oké lett azóta megy nem tilt.
2017. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!