Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ 125 utángyártott...

MZ ETZ 125 utángyártott irányjelző, szerintetek hogy kéne leszedni? (kép)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a link ezért kommentben küldöm majd.


A lényeg, hogy 125-ös ETZ-men ilyen irányjelzők vannak, de a hátsók alig égnek, erősebb napsütésben 5-6 méterről már nem is látható. Ezért szeretném kisebb wattosra cserélni az izzót, hátha az segít rajta, de egyszerűen nem jövök rá, hogy kéne leszedni. Lepattintható a műanyagfedél, vagy ezt az egészet egy az egyben cserélni kell, újat venni?



2017. márc. 19. 17:42
 1/10 A kérdező kommentje:
2017. márc. 19. 17:42
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem LEDes irányjelző - ha így van akkor nem tudsz benne izzót cserélni.
2017. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia, ez rendes halogén izzós, bár LEDes lenne, akkor talán nem is lenne ilyen halvány :D
2017. márc. 19. 20:15
 4/10 smitwesson ***** válasza:

Ezért szeretném kisebb wattosra cserélni az izzót, ezt nem értem! Ha majd kevés lesz a 100-as végsebesség akkor Simsonra cseréled és nem 250-es ETZ-re?

Egyébként ha nincs megfelelő teljesítménye a lápádnak akkor véleményem szerint nem jut el oda megfelelő feszültség. Túl nagy lehet az ellenállás a vezetékekben vagy csatlakozókban vagy csak simán maga az indexrelé érintkezőin keresztűl esik nagyot a feszültség.

2017. márc. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Feltételeztem, hogy nem jut oda elég feszültség, és mivel P=UI ezért csökkentve a teljesítményét az izzónak, normálisan világítana... Nem az a baj, hogy kis wattos az izzó (5öt tippelek), hanem hogy alig villog egy 1 wattos izzó erejével.


Leszedni viszont még mindig nem tudom :D

2017. márc. 20. 07:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Akinek gondot okoz egy MZ irányjelző szétszedése, az ne nyúljon a motorhoz!

Azon az ötleteden, hogy kisebb wattszámú izzónak, nagyobb a fényereje, nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek!

2017. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó megnézted egyáltalán a linket mielőtt fölöslegesen ugatsz?
2017. márc. 20. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Aranybogaram! Ugatnia kutya szokott....

Szerinted normális reakció, hogy te nem tudsz egy primitív berendezést szétszedni, de énrám vagy mérges? :D

2017. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A wattossal beszoptam mert közbe rájöttem hogy nyilván párhuzamos az áramkör :/ de attól függetlenül látod a képet? Nincs rajta csavar meg semmi, ezért kérdeztem, ha esetleg van valakinek ilyenje, az tudja, hogy lepattintható-e csavarhúzóval a teteje, vagy az egészet le kell szedni és újat rakni. Eltörni sem akarom.
2017. márc. 20. 12:51
 10/10 A kérdező kommentje:

Közben sikerült leszedni csavarhúzóval (meg a búrát eltörni is), 4W izzó van benne, rakok bele nagyobbat (!!!), és tekintve, hogy eltört, lehet lecserélem az egészet.


Köszi a normális válaszolóknak!

2017. márc. 20. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!