Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 (2009) vagy Audi A4...

Mazda 6 (2009) vagy Audi A4 Avant (2007/2008)?

Figyelt kérdés
Lenne kb 8000 euró összegem, ami épp elég lenne egy 2008-as Audi A4-esre, viszont nem tudom, hogy megérné-e? A Mazda 6 2009-től felfele nagyon tetszik, az olcsóbb is lenne, viszont csak euro 4-es. A 2007-es Audi kicsit régebbi, nem is annyira sportos, de az is olcsóbb, kb egy 2010-es Mazda árának felel meg. Melyiket válasszam?

2017. márc. 12. 23:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26%
#10 Vagy ott a kézi váltó, ami mai szemmel nézve egy kellemes darab.
2017. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Azt én kitártam. Erőszakkal se tudnának rávenni, hogy 2017-ben amikor semmivel se olcsóbb, kézi váltot vegyek. Nem is ajánlom senkinek. Én is most akarom cserélni.
2017. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Tomcatters ***** válasza:
Esetleg megctudom ajanlani a 7 gen accord 2.2 i-ctdi ... nagyon kulturalt jarasu a motorja , szinte mar mar benzines illetve nincs benne dpf szűrő ,ha karban vannak tartva siman elmennek 500+ ezer km ,tobb ismerosom is hibamentesen tulvan a 5-600 ezren
2017. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Mazda6-ot soha. Az A4 10 év múlva is autó, ha karban tartod, a Mazda6 meg már most rohad, csak még nem látod. Szerelő is mondta, amikor kacsintgattam egy Mazda6-tal, hogy felejtsem el sürgősen, rohadnak.
2017. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Mindenképp kéziváltósat akarok venni. A 2008-as Audi A4-el tisztában vagyok, hogy b8-as kiadás. Jobban is tetszik, mitn a b7-es, viszont nem szeretem, hogy siznte minden elektronikus (kézifék, ülsébeállítás, meg még sokminden). Azt tudom, hogy a kettőstömegű lendkerék meg turbo meg hasonlók mindegyik dieselben benne vannka. Csak azt nem értem, hogy ha ezek elromolnak (mivel Audiban is elromolnak), akkor miért éri meg mégis inkább Audit dieselből? Mert itt egyértelműen azt szűröm le, hogy dieselből caskis Audit, de annak sem hiszem, hogy olcsóbb a csináltatása...
2017. márc. 14. 22:24
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert kis hazánk erősen germán beállítottságú. Van ki nem lát tovább a németeknél, ha kocsit kell venni. Azért 10 éves kocsikról beszélünk, nézd meg az állapotát, minden autó olyan, mint a gazdája volt. Az ódi prémium, annyiba fáj az alkatrész is hozzá.
2017. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A dízel mazdánál jobban fáj az alkatrész ár mint a német dízelnél.
2017. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én mindenképp automatát vennék. És semmivel se drágább az alkatrész mint máshoz.
2017. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%

Mazda 6 dízel: penge gép, megy mint állat, alacsony fordulaton nagy nyomaték és kiváló fogyasztás csak hát...

turbó, kettőstömegű lendkerék, városban elkoszolódó részecskeszűrő.. kérdés, mész-e egy évben annyit, hogy az ezekkel járó költségek viselése mellett is megéri a dízel.

Én inkább vennék benzinest. Lehet, hogy a kúton többet fogsz kicsengetni és gyakrabban (meg persze a haverokat sem lehet szédíteni a 160-as tempónál 6 literes fogyasztással), de a japán szívóbenzinesekkel nem szokott baj lenni (feltéve, ha betartod az olajcseréket és nem Auchan olajat raksz bele).


Ha az Audi is dízel lenne, kb. ugyanez elmondható, csak ott az a baj, hogy a németek normális benzinmotort nem gyártanak (a TSI-t ne nevezzük annak). A 2.0 PD TDI egy hulladék, kerüld nagy ívben. A CR TDI már egy fokkal jobb, de a közismerten gyári hibás olajpumpával számolni kell, meg a részecskeszűrő is okozhat kellemetlenségeket, viszont kulturáltan, szépen jár és tényleg jól fogyaszt.

2017. márc. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Keveset, kb évi 7.000 km-et járnék vele. Viszont mazdánál a benzin több mint 2.000 euróval drágább, mint a diesel. Abból azért egy két dolgot ki lehet cserélni dieselben is (inkább 100 km-es utakra lenne használva, nem városon belül). Az árkülönbség összezavart, így ismét a dieselen gondolkozok... mit mondtok?
2017. ápr. 1. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!