Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gépjármű oktatókat miért...

A gépjármű oktatókat miért nem vonják felelősségre, ha a volt tanítványuk balesetet okoz?

Figyelt kérdés
Magyarázat: A felrakógépkezelői (targonca) vizsga után, ha a volt tanuló 2 éven belül balesetet okoz, vagy szenved felelőségre vonják az oktatót. Ha ez többször megismétlődik felfüggesztik az oktatót, esetleg az iskola tevékenységét. Pár éve vizsgáztam akkor ez még működött. A gépjárműoktatásnál is bevezethetnék. Pl. egy idő után nem lehetne "1 hét" után jogsija senkinek. Az iskolák minőségi oktatást folytathatnának, nem mennyiségit.
2010. máj. 10. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mégis hogy gondolod? Hogy lehetne egy másik ember hülyeségéért felelősségre vonni bárkit is? Mégis mi köze van az oktatónak ahhoz, hogy a volt tanítványa figyelmetlen?


Ennél nagyon hülyeséget régen hallottam. Esetleg az még nem jutott eszedbe, hogy el kéne venni azoknak a tanároknak a diplomáját, akiknek a tanítványaiból nem lett tisztességges, becsületes ember...?


Amúgy meg nem az oktató ad jogsit a tanulónak, hanem a vizsgabiztos. A vizsgázás mindig szúrópróbaszerű, tehát az sem tudja feltérképezni az ismeretek, készségek összességét.

2010. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség. Ha valaki érettségi után elmegy mondjuk pincérnek, és rosszul ad vissza a vendégnek, akkor vonják be a matek tanár diplomáját? Sok mindent nem lehet iskolapadban rendesen megtanulni. Általában a gyakorlatban sajátítanak el dolgokat az emberek, és van, hogy hibáznak. Apukám mindig azt mondta,hogy amikor valaki megkapja a jogsit,az nem azt jelenti,hogy TUD vezetni,hanem hogy most már elkezdhet tanulni vezetni.
2010. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ostobaság, még egy oldalról: a oktatónak, illetve az iskolának köze nincs hozzá, hogy mit és mennyit oktat. Azt kell csinálniuk, ami elő van írva - és állsuk be, olyan sok mindent nem lehet félretanítani egy kresz könyvön, vagy egy kanyarodáson...

Lehetőség eddig is volt a minőségi oktatásra, ám mivel nem kötelező, az emberek nem csinálják meg - mert ugye nem olcsó mulatság a jogsi.

Röviden ugy is mondhatnám, hogy nem a játékosokat kell szivatni a rossz játékszabályok miatt.

2010. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember nem azért okoz balesetet, mert nem tanították meg rendesen vezetni, hanem mert nem tartja be a tanult szabályokat. Vagy gondolod, hogy az oktató tömi azzal a fejüket, hogy akkor nagy emberek, ha ész nélkül száguldoznak? Nyilván a targoncakezelés más tészta, ott inkább a tudatlanság, a megfelelő rutin hiánya a ludas elsősorban a balesetért. Ilyenért tényleg elő lehet venni a korábbi oktatót, vizsgáztatót. De ittas vagy gyorshajtásos balesetokozás miatt mégis miért lenne felelős? Hány olyan közúti balesetről tudsz, amit az okozott, hogy a vezető elfelejtette, hol találja a féket?
2010. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ipari minisztériumi, remélem jók még az emlékeim, rendelet.

Mivel itt állás lehetőségről van szó, így próbálják kiszűrni azt, hogy valaki csak úgy a jobb állás reményében megvásárolja a szakmát, az engedélyt. Valamint csökkenteni az ilyen esetekből adódó baleseti lehetőségeket.

1. ha egy általános iskolai tanár rosszul oktat még nem hal bele senki.

2. egy pincér rosszul számol szintén.

3. egy építész rosszul tervez dől a ház itt már lehet

4. egy orvos hibázik szintén.

5. egy gépjárművezető rosszul dönt, vagy bizonytalan, alapdolgokat egyáltalán nem ismer szintén balesettel, halállal végződhet.


Amire ezzel a kérdéssel fel akartam hívni a figyelmet az olyan gépjárművezetői oktatási forma ahol a tanuló nem megy be csak fizet és viszi a jogsit. Se vizsga, se tanfolyam. ( Tudtommal ma is el lehet menni közvetlenül vizsgázni a megfelelő vizsgáztató intézménybe. De ez most más kategória. Én a "tömeges" képzést emelném ki.)

Mint más kérdésekben is felmerült itt, hogy bizonyos emberek miért kapnak jogosítványt mikor írni, olvasni, szöveget érteni nem tudnak. Lásd általános iskolai előéletük. Talán ezzel a módszerrel rá lehetne kényszeríteni az oktató közösségeket, hogy alapjaiban jó oktatást adjanak és igenis az alap tudással rendelkezzen az oktatott. Mint egy hozzászóló itt említette a többit az alapos rutint menet közben megtanulja. De addig is kevésbé veszélyezteti környezetét, önmagát.

Én is felejtek mint mindenki más, de ha alapjaiban nincs meg a tudás akkor köz- és önveszélyes az illető a forgalomban.

Remélem így érthetőbb a kérdésem lényege.

2010. máj. 11. 16:50
 6/8 A kérdező kommentje:

Kimaradt: ittas vezetést és hasonlókat most hagyjuk ki. Az teljesen más. Ezt nem oktatják. Csak megemlítik, hogy NE!

A KRESZ mint jogszabály és az alapvető gépjármű kezelésre, vezetésre szorítkoznék.

Sajnos tapasztaltam, ha már ittasságról van szó, hogy egy 7 emelet magas targoncán a kezelő ittas volt. Az volt az utolsó műszakja.

2010. máj. 11. 16:58
 7/8 A kérdező kommentje:

Ebből a fórumból egy kérdés idézete ami szerintem idevág nagyon is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

2010. máj. 12. 19:02
 8/8 anonim válasza:

A KRESZ azt írja elő , hogy a balesetnél az a személy büntethető aki az autót vezette és nem aki megtanította vezetni.

Másrészt meg a jogsit nem a két szép szeméért kapta

2010. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!